hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

17. NOVEMBER - ANTISYSTÉM - PRORUSKÉ SKUPINY A POHĽAD DO AKTUÁLNEJ SITUÁCIE NA SLOVENSKU

príspevkov
24
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 11.11.2020 22:00 Osvietený
posledná zmena 13.11.2020 14:03
1
11.11.2020, 22:00
Blíži sa výročie nežnej revolúcie. V predošlých rokoch si túto dôležitú udalosť pripomínala celá spoločnosť, ktorá si váži zápas o našu slobodu a demokraciu.

V dobe korony sa však pred našimi očami odvíja scenár, že tento dôležitý historický miľník si v roku 2020 ukradnú hooligans, náckovia, kotlebovci, konšpirátori a dopletená verejnosť s profilovkami V. Putina a menami v azbuke.

Tento protest bude pritom všetko len nie slušný a pokojný, ako protesty zo 17. Novembra 1989.

Podobne, ako pred pár týždňami sa očakáva, že Bratislavou budú pochodovať stovky opitých náckov a grázlov, ktorí vykrikovali vulgarizmy a na svoju propagandu sa neštítili zneužiť aj malé deti.

Posledné protesty ukončilo násilie. Hádzanie dlažobných kociek, svetlíc, delobuchov. Boli sme svedkami demonštrácie agresitivty a tupoty.

Po dnešku sa k tejto rôznorodej skupine pridávajú aj politické strany. V prvom kole boli na strane tieňových organizátorov extrémisti z ĽSNS a už vtedy im s propagáciou tohto v dobe pandémie mimoriadne nebezpečného a spoločnosť zaťažujúceho podujatia pomáhali profily v rôznych proruských skupinách na Facebooku, ktoré majú desiatky tisíc členov. Je len iróniou, že to boli práve tieto skupiny a profily, ktoré len pár týždňov dozadu tvrdo kritizovali pokojné protesty demonštrantov v Bielorusku, ale keď prišlo na hecovanie násilia v našich uliciach, tak sa rozhodli byť energickými agitátormi.

Je to tiež vyslovene chucpe, že Rusko, krajina, ktorá už cez 6 rokov vedie voči iným krajinám rôzne hybridné operácie a z ktorej tiež pochádzala kontrola režimu komunistov, ktorých moc sa podarilo v roku 1989 definitívne odstrániť, je opäť prítomná v mysliach a ideológií tuzemských organizátorov a šíriteľov snahy o násilnú revolúciu priamo tu na Slovensku. Kladieme si tiež otázku, ako to, že práve zo všetkých krajín tohto sveta sú pre túto rôznorodú skupinu demonštrantov digitálnym prístavom skupiny adorujúce Putina a jeho režim.

Bodku tomuto vývoju dáva video, kedy sa k tomuto zoskupeniu pridal aj niekďajší premiér, ktorého škandály a vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dostali do ulíc desiatky tisíc občanov, ktorí narozdiel od extrémistov nikdy nevykonávali násilnosti. Protesty za Slušné Slovensko skutočne nadväzovali na odkaz mieru a pokoja z 17. novembra 1989.

17. november je pre našu spoločnosť symbolom občianskeho boja za slobodu. Dnes ho chcú všetci grázli, extrémisti, oportunisti a populisti zneužiť na naháňanie politických bodov. Slušnému človeku z toho môže byť iba smutno a nevoľno. A tak ako v roku 1989 sa na horizonte udalostí črtá červený tieň, ktorý k nám vrhá Kremeľ a jeho snahy znovu ovplyvňovať dianie v našej krajine.

Nijako nespochybňujeme, že situácia na Slovensku je podobne, ako aj v iných krajinách zasiahnutých pandémiou kritická a obyvateľstvo je právom frustrované, ale prejavmi násilia, vulgárnosti, barbarstva sa pozeráme len na prehlbovanie problémov, z ktorých sme sa posledné roky snažili tak pracne dostať preč k ideálu civilizovanej a spravodlivej spoločnosti.

odkaz
none
2
11.11.2020, 22:03
chucpe... naučila som sa nove slovo 🙂
👍: Osvietený
none
24

2. Nadja 11.11.2020, 22:03

chucpe... naučila som sa nove slovo 🙂

13.11.2020, 14:03
Nadi veď som písal že sa tu i vzdelávame
none
3
11.11.2020, 22:03
Osvietený pohovor ako slovenské propagačné zdroje varia do Rusov. Vieme tiež Na oplátku niečo "hybridné"?
none
4
11.11.2020, 22:04
none
5
11.11.2020, 22:07
Osvietený tvoje PŠM je únavné. V dnešnej dobe sa to valí z každého média, dúfam, že to nepôjde aj z vodovodu. Našu tatranskú vodu by nemali takto vylepšovať.
none
21

5. havran 11.11.2020, 22:07

Osvietený tvoje PŠM je únavné. V dnešnej dobe sa to valí z každého média, dúfam, že to nepôjde aj z vodovodu. Našu tatranskú vodu by nemali takto vylepšovať.

12.11.2020, 23:22
havran vodu na východe už vylepšili súdruhovia tak že sa viac už nedá

Lokalita na východe sa chemickej záťaže nezbaví ani o tisíc rokov, patrí k najviac znečisteným na svete!

Pykáme teraz za roky komunizmu?

Pri tejto otázke mi v prvom rade napadne ťažký priemysel – banský a hutnícky priemysel, ťažká chémia, strojárska výroba. Ťažkou chémiou myslím napríklad výrobu polychlórovaných bifenylov a dodnes veľmi problematickú oblasť na východe, kde sa vyrábali polychlórované bifenyly vo fabrike Chemko Strážske.

Ostala tam po skončení výroby veľmi vážna environmentálna záťaž?

Obrovská záťaž v okolí podniku, ale aj ďalej. Lokalita patrí k najviac znečisteným miestam polychlórovanými bifenylmi na svete. Kedysi vybudovali napríklad Strážsky kanál, ktorým sa polychlórované bifenyly rozvlačovali. Výrobu síce zastavili v osemdesiatych rokoch, ale dodnes je tam veľký problém, lebo polychlórované bifenyly sú perzistentné, čiže pretrvávajú veľmi dlho, nie sú odbúravané zo životného prostredia samočistiacim procesom. Sú v pôdach, ale vysoké obsahy sú napríklad aj v sedimentoch z dna Zemplínskej šíravy.

Nedajú sa chemikálie odstrániť?

Je veľa nápadov, ako odstrániť túto záťaž, no všetko sú zatiaľ iba experimentálne výskumy v laboratórnych podmienkach a zatiaľ nie sú realizovateľné v teréne.

Čo pre ľudí znamená, že chemikálie majú v pôde?

Odborníci zo Slovenskej zdravotníckej univerzity a ďalších univerzít preukázali, že ľudia žijúci v tom území majú omnoho vyššie obsahy metabolitov PCB v krvi v porovnaní so skupinami obyvateľstva žijúceho mimo tej oblasti. U detí zistili výrazne vyššie poškodenie chrupu, nižšiu schopnosť pamätať si, nižšiu schopnosť učiť sa, majú znížené psychomotorické vlastnosti. Toto všetko súvisí so znečistením. Chemikálie majú tiež prchavosť do ovzdušia, čiže ľudia v tej oblasti dýchajú horší vzduch, majú horšiu pôdu.

Čo voda, nie je ohrozená?

Nie až tak, lebo polychlórované bifenyly sú veľmi málo rozpustné látky vo vode, majú hydrofóbne vlastnosti. Ale na Zemplínskej šírave je rozšírený rybolov a ukázalo sa, že aj ryby majú vysoký obsah bifenylov, lesná zver v lesoch takisto. Polychlórované bifenyly síce nemajú rady vodu, ale majú rady živočíšne a rastlinné tuky, takže prechádzajú aj potravinovým reťazcom.

Chemikálie v prírode často aj samy zmiznú, odbúrajú sa. V tomto prípade to neplatí?

Odbúrateľnosť polychlórovaných bifenylov je nízka, stovky až tisícky rokov. Keby sme povedali, že napríklad nejaká látka má polčas rozkladu 500 rokov a v kilograme pôdy jej je jeden gram, znamená to, že o 500 rokov bude v pôde ešte pol gramu. O ďalších 500 rokov ešte stále štvrť gramu a tak ďalej. Kým záťaž sama zmizne, uplynú tisíce rokov.


odkaz
none
22

21. Osvietený 12.11.2020, 23:22

havran vodu na východe už vylepšili súdruhovia tak že sa viac už nedá

Lokalita na východe sa chemickej záťaže nezbaví ani o tisíc rokov, patrí k najviac znečisteným na svete!

Pykáme teraz za roky komunizmu?

Pri tejto otázke mi v prvom rade napadne ťažký priemysel – banský a hutnícky priemysel, ťažká chémia, strojárska výroba. Ťažkou chémiou myslím napríklad výrobu polychlórovaných bifenylov a dodnes veľmi problematickú oblasť na východe, kde sa vyrábali polyc...

12.11.2020, 23:29
havran ale východ má ešte konkurenciu . Súdruhovia v Rusku predbehli i Zemplín .

Jazero smrti - Karačaj je najznečistenejším miestom na svete

Smrteľná dávka

Hodinový pobyt pri Karačaji má ešte hrozivejšie následky. Človek pri ňom dostane takú dávku radiácie, že samostatne z miesta určite neodíde, pretože je smrteľná.

Už v roku 1943 v bývalom Sovietskom zväze deportovali ľudí, ktorí žili pri Karačaji do strednej Ázie za údajnú spoluprácu s nacistami, píše BBC. V rokoch 1945 až 1948 Sovieti v úplnom utajení rozvíjali program na výrobu jadrových zbraní v oblasti Majak.

odkaz
none
23

22. Osvietený 12.11.2020, 23:29

havran ale východ má ešte konkurenciu . Súdruhovia v Rusku predbehli i Zemplín .

Jazero smrti - Karačaj je najznečistenejším miestom na svete

Smrteľná dávka

Hodinový pobyt pri Karačaji má ešte hrozivejšie následky. Človek pri ňom dostane takú dávku radiácie, že samostatne z miesta určite neodíde, pretože je smrteľná.

Už v roku 1943 v bývalom Sovietskom zväze deportovali ľudí, ktorí žili pri Karačaji do strednej Ázie za údajnú spoluprácu s nacistami, píše BBC....

12.11.2020, 23:31
Údajne i Boratovo je fajné

Aralské jazero, Kazachtan

Kedysi bolo nazývané aj ako Aralské more. Nachádza sa na hraniciach Kazachstanu a Uzbekistanu. Patrilo medzi najväčšie na svete, teraz je už vysychajúce. Môžu za to zavlažovacie kanály a poľnohospodárske plochy v púštnych oblastiach, ktoré boli kedysi na ňom vybudované a uvedené do prevádzky. Jazero sa tiež začalo znečisťovať hnojivami. Jeho plocha sa zmenšila a objem vody klesol o pätinu. V jazere sa zvýšil obsah soli, čo malo za následok úhyn rýb. V okolí jazera sa ničia bavlníkové plantáže, nakoľko všade na okolo je soľ. Voda je už vďaka prísunu hnojív, pesticídov a iných látok jedovatá.
none
6
12.11.2020, 01:26
havran až ma striaslo . Môj zošit PŠM vyplnali výhradne pacienti na ošetrovni .
none
7
12.11.2020, 01:34
Bol vždy vzorový ako moja skrinka na 1mm uložená v komínkoch len pavučiny som sem tam oprášil .
Tá bola samozrejme iba na ukazovanie ostatne veci som mal v 20 daších skrinkách . Sudruh politruk Beníček vždy nad tou skrinkou hlavou točil že nič podobne v živote nikdy nevidel
Zošit vzorne vedený ktorý som nikdy ani neotvoril lebo som sa bal že Brežnev na mna vyskočí.
Za celú vojensku službu som nemal ani jednu navštevu z domu a za humor som si odsedel 63 ostrých
👍: ondrej61
none
8

7. Osvietený 12.11.2020, 01:34

Bol vždy vzorový ako moja skrinka na 1mm uložená v komínkoch len pavučiny som sem tam oprášil .
Tá bola samozrejme iba na ukazovanie ostatne veci som mal v 20 daších skrinkách . Sudruh politruk Beníček vždy nad tou skrinkou hlavou točil že nič podobne v živote nikdy nevidel
Zošit vzorne vedený ktorý som nikdy ani neotvoril lebo som sa bal že Brežnev na mna vyskočí.
Za celú vojensku službu som nemal ani jednu navštevu z domu a za humor som si odsedel 63 ostrých

12.11.2020, 01:41
Alé na to si musel mamkééééééééééé plakať do náručia ty fotopoľovník, takže za humor si sedel ? Myslím, že už vtedy si na***al spoluvojakov a mali ťa plné zuby, či ?
none
9

8. Osvletený 12.11.2020, 01:41

Alé na to si musel mamkééééééééééé plakať do náručia ty fotopoľovník, takže za humor si sedel ? Myslím, že už vtedy si na***al spoluvojakov a mali ťa plné zuby, či ?

12.11.2020, 01:43
Fotopoľovník, tak ťa budem oddnes volať, no nie je to kúúúúúúúúúlové ?
none
19

7. Osvietený 12.11.2020, 01:34

Bol vždy vzorový ako moja skrinka na 1mm uložená v komínkoch len pavučiny som sem tam oprášil .
Tá bola samozrejme iba na ukazovanie ostatne veci som mal v 20 daších skrinkách . Sudruh politruk Beníček vždy nad tou skrinkou hlavou točil že nič podobne v živote nikdy nevidel
Zošit vzorne vedený ktorý som nikdy ani neotvoril lebo som sa bal že Brežnev na mna vyskočí.
Za celú vojensku službu som nemal ani jednu navštevu z domu a za humor som si odsedel 63 ostrých

12.11.2020, 11:59
ani sa nečudujem, že si ju neotvaral
👍: Osvietený
none
10
12.11.2020, 01:51
none
18
12.11.2020, 02:22
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 133 691 B vygenerované za : 0.075 s unikátne zobrazenia tém : 50 128 unikátne zobrazenia blogov : 886 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené.