hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

12345

príspevkov
82
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 28.12.2020 13:02 stefan 5
posledná zmena 31.12.2020 11:07
1
28.12.2020, 13:02
Keďže neustále útočíš na ľudí, ktorí sa nechcú klaňať modlám a vyznávať vašu "vždy pannu" a neveria, že by Cirkev Božia mohla stáť na Petrovi a nie na Kristovi, napíšem tu niečo o svätom mužovi, ktorého si rímska pohanska organizácia "prisvojila", aj keď hlásal o dosť inú náuku, než akú má ona.

Každý protestant vie, že Luther a Kalvin vychádzali z Augustína. Augustinove učenie je v priamom rozpor s náukou RKC. Vyberiem len časť.

- v otázke predestinácie, čo je základ Augustínovej náuky je jednoznačne RKC proti a tejto nauke neverí.
Kalvin a ešte viac Luther však predurčeniu Božiemu pevne veria a vyučujú ho

-Augustín v diele "Vyznania" ďakuje Bohu za odpustenie hriechov
"Vyznávam, že mi bolo VŠETKO odpustené; i to zlo, ktoré som svojou vlastnou vôľou vykonal, i to, čo som s Tvojou pomocou nevykonal"
Tieto slová sú priamo proti RKC :
Tridentský koncil; Kánon 14:

Jestliže kdokoliv říká, že člověk je opravdu zproštěn hříchů a ospravedlněn, protože pevně věří, že jich je zproštěn a je ospravedlněn nebo, že nikdo není opravdu zproštěn hříchů a ospravedlněn nežli ten, který věří, že je ospravedlněn; a že ospravedlnění je provedeno pouhou důvěrou; AŤ JE PROKLET.

-na rozdiel od RKC uznáva VÝLUČNE PÍSMO SVÄTÉ... napr Vyznania 6.5:
"Presvedčil si ma, že netreba obviňovať tých, ktorí veria Tvojmu Písmu, ktoré si toľkou vážnosťou obdaril u všetkých národov, ale skôr tých, ktorí neveria...

-a ďalej svedčí proti bludarom, ktorí tvrdia, že Písmo si musí veriaci nechať vykladať u špeciálnych Vatikanskych vykladacov :

"Vážnosť Písem videla sa mi tým ctihodnejšia a hodnovernejšia, lebo každému boly na čítanie srozumiteľné, aj keď zachovaly v hlbšom smysle vznešenosť svojho tajomstvá...."

To už nehovorím o vašej kráľovnej nebies, o ktorej nenapísal ani čiarku
none
2

1. stefan 5 28.12.2020, 13:02

Keďže neustále útočíš na ľudí, ktorí sa nechcú klaňať modlám a vyznávať vašu "vždy pannu" a neveria, že by Cirkev Božia mohla stáť na Petrovi a nie na Kristovi, napíšem tu niečo o svätom mužovi, ktorého si rímska pohanska organizácia "prisvojila", aj keď hlásal o dosť inú náuku, než akú má ona.

Každý protestant vie, že Luther a Kalvin vychádzali z Augustína. Augustinove učenie je v priamom rozpor s náukou RKC. Vyberiem len časť.

- v otázke predestinácie, čo je základ Augustí...

28.12.2020, 13:06
Stefan: vyznávať vašu "vždy pannu"

Máš nejaké poznatky, že vždy pannou nebola?
none
4

2. Lemmy 28.12.2020, 13:06

Stefan: vyznávať vašu "vždy pannu"

Máš nejaké poznatky, že vždy pannou nebola?

28.12.2020, 13:10
Lemmy... máš deti?
Tebe ako materialistovi snáď nemusím vysvetľovať, že po pôrode žena už technicky nemôže byť pannou
none
5

4. stefan 5 28.12.2020, 13:10

Lemmy... máš deti?
Tebe ako materialistovi snáď nemusím vysvetľovať, že po pôrode žena už technicky nemôže byť pannou

28.12.2020, 13:12
Čiže chceš povedať, že Mária nebola panna, lebo mala deti? Máš dôkaz? Biblia hovorí len o tom, že porodila z Ducha svätého Ježiša. Teda je stále pannou.
none
40

5. Lemmy 28.12.2020, 13:12

Čiže chceš povedať, že Mária nebola panna, lebo mala deti? Máš dôkaz? Biblia hovorí len o tom, že porodila z Ducha svätého Ježiša. Teda je stále pannou.

29.12.2020, 19:21
5, ..... a ty máš dôkaz že bola večne pannou? Ak ti Písmo nestačí a zdravý rozum, nepomôže ti ani panenská blana!
Biblia na túto tému píše viac ako jasne. Nepochopiteľné tajomstvá patria do mytológie pohanstva.
none
16

4. stefan 5 28.12.2020, 13:10

Lemmy... máš deti?
Tebe ako materialistovi snáď nemusím vysvetľovať, že po pôrode žena už technicky nemôže byť pannou

28.12.2020, 18:15
stefan 5. V tomto s tebou musín nesúhlasiť. Aj ja som si myslel že Panna Mária neostala pannou a bola s Jozefom. Ale Astax to tak vysvetlil že tomu nie je tak, že proti tomu sa ani nedá namietať. Ďalšia vec. Technicky už možno nie, ale vpodstate pannou ostala kedže nikdy nebola s mužom.
none
17

16. lllteómalll 28.12.2020, 18:15

stefan 5. V tomto s tebou musín nesúhlasiť. Aj ja som si myslel že Panna Mária neostala pannou a bola s Jozefom. Ale Astax to tak vysvetlil že tomu nie je tak, že proti tomu sa ani nedá namietať. Ďalšia vec. Technicky už možno nie, ale vpodstate pannou ostala kedže nikdy nebola s mužom.

28.12.2020, 18:16
Ak chceš pridám sem Astaxove vysvetlenie.
none
19

17. lllteómalll 28.12.2020, 18:16

Ak chceš pridám sem Astaxove vysvetlenie.

28.12.2020, 19:41
teoma...ja som bol katolíkom viac ako 40 rokov, takže tie "vysvetlenia" veľmi dobre poznám.
Samozrejme, nejde o vysvetlenia, ale o prekrúcanie a vrtenie veršami Písma.
V 1.rade absolútne neobstojí nič také, akože nejaká aramejčina a neexistencia rozdielu medzi bratom a bratrancom a pod.

Nikde v Písme nie je napísané, že Pán Ježiš a ostatné postavy rozprávali výlučne v aramejčine.
Písmo je celé v jazyku gréckom a to striktne. Gréčtina toto rozlišuje.
Toto je jediné vysvetlenie, ktoré by stalo za úvahu a ako vidíš, neobstojí. Všetko ostatné sú nezmysly.

Mimochodom, Pavol hovorí v Skutkoch, že nikoho z apoštolov nestretol okrem Jakuba, PÁNOVHO BRATA.
👍: Myslitel
none
23

19. stefan 5 28.12.2020, 19:41

teoma...ja som bol katolíkom viac ako 40 rokov, takže tie "vysvetlenia" veľmi dobre poznám.
Samozrejme, nejde o vysvetlenia, ale o prekrúcanie a vrtenie veršami Písma.
V 1.rade absolútne neobstojí nič také, akože nejaká aramejčina a neexistencia rozdielu medzi bratom a bratrancom a pod.

Nikde v Písme nie je napísané, že Pán Ježiš a ostatné postavy rozprávali výlučne v aramejčine.
Písmo je celé v jazyku gréckom a to striktne. Gréčtina toto rozlišuje.
Toto je jediné vysvet...

28.12.2020, 23:03
stefan 5 pozri si moju tému ohľadom toho. Nedávno som ju pridával. prečítaj si všetko čo je tam napísané a potom mi odpovedz. Ale skús čítať nestranne. Nie ako člen nejakého zboru.
none
6

2. Lemmy 28.12.2020, 13:06

Stefan: vyznávať vašu "vždy pannu"

Máš nejaké poznatky, že vždy pannou nebola?

28.12.2020, 13:12
Ježiš mal súrodencov, bratov, ale až po ňom. .. a hotovo.
none
18

6. Zuzka8 28.12.2020, 13:12

Ježiš mal súrodencov, bratov, ale až po ňom. .. a hotovo.

28.12.2020, 18:23
Nemal.
none
3
28.12.2020, 13:09
Veru, Augustín má úplne inú tvorbu a inú duchovnú kresťanskú mentalitu, než dnešná RK. ... Je o ňom známe, že kým on žil, tak RK bola vtedy čistejšia. .. hm.. lenže časom si koncily nabalili svojvoľne vyložené dodatky. ..
👍: stefan 5
none
7

3. Zuzka8 28.12.2020, 13:09

Veru, Augustín má úplne inú tvorbu a inú duchovnú kresťanskú mentalitu, než dnešná RK. ... Je o ňom známe, že kým on žil, tak RK bola vtedy čistejšia. .. hm.. lenže časom si koncily nabalili svojvoľne vyložené dodatky. ..

28.12.2020, 13:12
Bol to kresťan ako ty alebo ja. Vtedy ešte RKC neexistovala
👍: Myslitel
none
44

3. Zuzka8 28.12.2020, 13:09

Veru, Augustín má úplne inú tvorbu a inú duchovnú kresťanskú mentalitu, než dnešná RK. ... Je o ňom známe, že kým on žil, tak RK bola vtedy čistejšia. .. hm.. lenže časom si koncily nabalili svojvoľne vyložené dodatky. ..

29.12.2020, 19:32
3, .... ale najsmutnejšie je to, že práve Augustín môže za to znečistenie najviac! Takmer za všetkými nebiblickými dogmami stál práve on! Tak neviem, kde ste to čítali? V katechizme RKC?
none
20
28.12.2020, 20:05
Dnes už nie je technicky problém, aby žena počala a porodila a zostala pannou, ak sa panenstvom rozumie - fyzicky- odstránenie panenskej blany pri počatí, alebo pri pôrode. Bolesť pri odstránení panenskej blany by mala zabrániť pri mastrubácii.
V evanjeliu sa popisuje počatie tak, aby bolo zachované panenstvo .Na otázku, ako sa to stane dostáva odpoveď: Duch svätý zatieni tvoj rozum. Nie je ale vysvetlené, čo sa myslí pod zatienením rozumu človeka, teda či je to bezvedomie, alebo prestáva rozumne uvažovať ? Podstatné je, panna počne a porodí syna a dá mu meno emanuel. Ďalej sa píše, že ježiš mal bratov a sestry, ale o spôsobe počatia a pôrode sa už nehovorí. treba si aj všimnúť, napríklad, že sa nehovorí o veku ani márie a ani jozefa. lebo jozef je často zobrazovaný na maľbách ako dedko, zatial čo mária tak do dvadsiatky. Tieto diela vznikly asi až potom, čo cirkev stanovila jej doživotné panensvo.
Aký je význam panenstva? Ježiša dopreádza neustále jeho skupia anjelov, ktorí sa nikdy nedopustili kontaktu so ženou. lenže to sú muži. Ale na tom by sme mohli interpretovať význam panenstva, teda nedospustiť sa sexuálnych zážitkov vôbec. U žien sa považuje za dôkaz panenská blana, muži však nemajú žiafny dôkaz, ale pozor, ak sa vykoná obriezka, a toto by mal byť jej význam, nemôže dochádzať k takej onanii, ako s predkožkou, lebo by došlo k poraneniam.
Ale zase platilo v historii, že ak jeden král porazil druhého, obyčajne spával s jeho ženou a po jednej porážke židov, a možno to aj niekto nájde, sa takáto panovníčka sťažovala svojmu mužovi: Dokedy ešte budem musieť spávať s neobrezancom.?! Aj ján hovorí: nie je ti dovolené s ňou žiť ! Matka salome hneď na to predviedla, ake beštie dokážu byť niektoré ženy, ak sa jedná o sex.
Obriezka sa zachováva dodnes stále v niektorých cirkvách , to je známe ale aký má význam v kresťanstve?
Ježiš bol obrezaný, lebo bol žid.Ale ježiš ani neriešil nejak zvlášť dôležito v evanjeliu obriezku, ak vôbec tomu prikladal význam, ale problém obriezky sa znova začal prejednávať po jeho smrti. Ale v podstate však mal prekryť oveľa väčší roblém ato je bopžstvo ježiša, teda či je ježiš boh, alebo nie. A práve tento problém aj on považuje za oveľa dôležitejší a prteto sa v evanjeliu vyjadruje k tomu dodtatočne dôrazne, tým že sa pýta svojich apoštolov, za koho ma pokladaju ľudia a za koho ma pokladáte vy. A tu peter jasne povedal: ty si syn živého boha, mesiaš. A toto je jane potvrdené trojicou peter, ježiš a jeho otec, keď ježiš povedal, nezjavilo ti to tvoj rozum, ale zjavil ti to môj otec. Teda ustami petra bolo potvrdené , že ježiš je syn boží a mesiaš, nič viac. Kto môže byť viac, ako trojica petra, pozemsky živého ježiša a jeho jediného boha otca ?
Ja som nenašiel nikoho tu na zemi a ani na nebi. Táto trojica boha otca, ako zástupcu nebeského a jeho syna ako zásdtupcu nebeského a aj života pozemského a petra ako zástupcu života pozemského, potvrdila, že ježiš nie je boh a nikdy nebolo na svete vyššej moci, ako táto trojica. A kto neuveril tejto trojioci ???? Dnes je to bohužial v Rkc číslo vysoko nad 90%.Keď sa s niekým o tomto začínam roprávať, ľudia plačú a utekajú odo mňa.
Ja tiež keď mi bolo povedané: Napíš, že ježiš nie je boh, odskočil som od klávesnice dva týždne som chodil v slzách, to sa mi ndialo ani pri smrti rodičov.Ale po dvoch týždňoch,keď sa to už nedalo vydržať, sadol som si a začal hľadať v evanjeliu, kde je napísané, že ježiš je boh. Jedine neveriaci tomáš povedal ježišovi, pán môj a boh môj, keĎ vložil ruky do jeho rán, ale aká moc a aká sila je neveriaceho tomáša proti trojici petra, ježiša a jeho otca ako jediného boha ? Ak zoberieme, že peter v živej prítomnosti ježiša bol možno ten najsvätejší človek v tej debe na zemi.
Ja som tak isto neprišiel na to sám a svoje som si musel odtrpieť, ale dnes sa cítim šťastný, že mi to bolo dané poznať a že vám tu môžem písať, aby ste sa to aj vy pokúsili uveriť a tak sa dostať spod plachty prekliatia z tridentského koncilu.
Nikdy potom a až doteraz neexistoval múdrejší, a zodpopvednejší ako táto trojica petra, ježiša a boha a v nikoho nemám väčšiu doveru, ako v túto trojicu spolu s duchom svätým a ježišovou matkou máriou.
Majte oči otvorené a poplačte si, lebo to je najväčší prerod duše veriaceho kresťana. Nepodceňujte silu satana, verte mi, že mu to bude na uspech, že to urobí a aj to urobil, že teda nielen duch svätý zatienil rozum márie, ale varujme sa pred satanom, aby nezatienil naše rozumy. A to tak zákerne, že budeme si myslieť, že slúžime ježišovi, ale on nás bude mať už dávno v jeho moci.
Chceme vyznávať boha v duchu a v pravde, Ale ak neuveríme v túto pravdu, je všetko márne ????
aje to naozaj ťažké pochopiť, že ak neuiveríme trojici petra, ježiša a jeho otcovi, nášmu bohu, že zostáva už len on, ten druhý.
Ja viem, že mnohých z vás prinášam do plaču beznádeje, ale plačte, aj ja som plakal majte oči otvorené a zvažujte, pokial je ešte čas.tu na zemi , lebo akonáhle nám prestane biť srdce tu na zemi, už sa na tom nedá nič zmeniť.
amozrejme, že ani to nie je všetko a mne sa stalo, že som sa po druhej smrti ocitol na mieste večného zatratenia, ale spomenul som si na ježiša a prišiel človek, ktorý ma z tohoto miesta vyviedol. ale dnes si hovorím, že mi to aj tak dlho trvalo, kým som si na neho spomenul, ale predsa, a napriek tomu netuším, ako to bude vyzerať na tretíkrát, radšej sa snažím byť pripravený na každú chvíľu, ale to už predsa všetci poznáme. Jed toho plné evanjelium.
A preto si evanjelium chráňme zo všetkých síl, hlavne jeho čistotu, aby sa k nemu nepridala, ani čiarka a neodobrala čiarka, židne dogmy, žiadne učenia svätých otcov, uzávery koncilov a cirkevných zhromaždení.
Verme iba v ježiša, jeho otca a jeho matku máriu, ktorá dodns nad nami drží ochrannú ruku.
none
34

20. elemír 28.12.2020, 20:05

Dnes už nie je technicky problém, aby žena počala a porodila a zostala pannou, ak sa panenstvom rozumie - fyzicky- odstránenie panenskej blany pri počatí, alebo pri pôrode. Bolesť pri odstránení panenskej blany by mala zabrániť pri mastrubácii.
V evanjeliu sa popisuje počatie tak, aby bolo zachované panenstvo .Na otázku, ako sa to stane dostáva odpoveď: Duch svätý zatieni tvoj rozum. Nie je ale vysvetlené, čo sa myslí pod zatienením rozumu človeka, teda či je to bezvedomie, alebo prestáva ...

29.12.2020, 12:01
Elemčo, netreba nad tým špekulovať, v Písme predsa je, že bratia prišli za Ním:
Lk.8
19Prišla za ním jeho matka a bratia, ale pre zástup sa nemohli k nemu dostať. Oznámili mu: „Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú ťa vidieť.“ On im odvetil: „Mojou matkou a mojimi bratmi sú tí, čo počúvajú Božie slovo a uskutočňujú ho.“

Prečo sa pod tými bratmi nemyslia Jeho najbližší učeníci? Napr. apoštoli.
No lebo oni pravdepodobne počúvali celý ten čas Jeho kázanie, a tak boli pri Ňom. Aj text predtým to dokazuje. .. boli pri Ňom. ..

A prečo za Ježišom mali prísť práve pokrvní bratia a nie bratia vo viere?
No lebo sa tam píše, že za Ježišom prišla Jeho matka a Jeho bratia. Bratia podľa krvi a matka podľa krvi, samozrejme.

A ešte jedna vec
Mária asi nešla do manželstva len tak pre srandu, aby sa iba starala. ... Ploďte sa a množte sa a naplňte zem. Iste toto prikázanie chcela Mária, ako verná služobnica Ježiša naplniť, keďže aj bola pod najvernejším Božím kázaním priamo od Ježiša. ...

Len toľko, ma chytila tá myšlienka.
👍: Myslitel
none
35

34. Zuzka8 29.12.2020, 12:01

Elemčo, netreba nad tým špekulovať, v Písme predsa je, že bratia prišli za Ním:
Lk.8
19Prišla za ním jeho matka a bratia, ale pre zástup sa nemohli k nemu dostať. Oznámili mu: „Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú ťa vidieť.“ On im odvetil: „Mojou matkou a mojimi bratmi sú tí, čo počúvajú Božie slovo a uskutočňujú ho.“

Prečo sa pod tými bratmi nemyslia Jeho najbližší učeníci? Napr. apoštoli.
No lebo oni pravdepodobne počúvali celý ten čas Jeho kázanie, a tak boli ...

29.12.2020, 12:04
Dokonca Sám Ježiš odpovedal, že Jeho matka a bratia sú tí, čo počúvajú Jeho slovo.
Samozrejme z toho vyplýva, že za ním neprišli bratia a matka, ktorí sú z viery a poslúchajú Jeho slovo. .. Jednoducho by to nespomínal.
👍: Myslitel
none
36

34. Zuzka8 29.12.2020, 12:01

Elemčo, netreba nad tým špekulovať, v Písme predsa je, že bratia prišli za Ním:
Lk.8
19Prišla za ním jeho matka a bratia, ale pre zástup sa nemohli k nemu dostať. Oznámili mu: „Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú ťa vidieť.“ On im odvetil: „Mojou matkou a mojimi bratmi sú tí, čo počúvajú Božie slovo a uskutočňujú ho.“

Prečo sa pod tými bratmi nemyslia Jeho najbližší učeníci? Napr. apoštoli.
No lebo oni pravdepodobne počúvali celý ten čas Jeho kázanie, a tak boli ...

29.12.2020, 12:08
Ale samozrejme, podstatou v kresťanstve je zvestovať Ježiša Krista, že umrel pre nespravodlivých, a vstal z mŕtvych, pre nespravodlivých, aby tí, ktorí vložia v Neho dôveru, boli ospravedlnení Jeho spravodlivosťou. ..
A tomuto evanjeliu, dobrej zvesti, moc nesluší,
ak sa popri ňom vyvišuje Mária a dookola spomína. .. v
none
48

36. Zuzka8 29.12.2020, 12:08

Ale samozrejme, podstatou v kresťanstve je zvestovať Ježiša Krista, že umrel pre nespravodlivých, a vstal z mŕtvych, pre nespravodlivých, aby tí, ktorí vložia v Neho dôveru, boli ospravedlnení Jeho spravodlivosťou. ..
A tomuto evanjeliu, dobrej zvesti, moc nesluší,
ak sa popri ňom vyvišuje Mária a dookola spomína. .. v

29.12.2020, 22:42
Zuzka ak si to prečítaš po sebe znova už tu zistíš, ako si sa začala krútiť. Až nakoniec si došla k tomu, že jeho brat a sestra je každý veriaci. Nakoniec to tiež nie je zlá myšlienka ,ale ak by sme takto roztočili celé evanjelium, tak, čo by nám z toho zostalo.
preto ja to beriem tak, že platí to, čo je napísané, ak mal bratov a sestry tak ich proste mal, je to čierne na bielom.
none
49

48. elemír 29.12.2020, 22:42

Zuzka ak si to prečítaš po sebe znova už tu zistíš, ako si sa začala krútiť. Až nakoniec si došla k tomu, že jeho brat a sestra je každý veriaci. Nakoniec to tiež nie je zlá myšlienka ,ale ak by sme takto roztočili celé evanjelium, tak, čo by nám z toho zostalo.
preto ja to beriem tak, že platí to, čo je napísané, ak mal bratov a sestry tak ich proste mal, je to čierne na bielom.

29.12.2020, 22:45
Tvoj dojem, že je to krútenie. .. poznám, ako ľudia v tomto namietajú. A je to logické vysvetlenie. .. ja som nekrútila, ale som nad tým premýšľala. ... Kis. ..
none
50

48. elemír 29.12.2020, 22:42

Zuzka ak si to prečítaš po sebe znova už tu zistíš, ako si sa začala krútiť. Až nakoniec si došla k tomu, že jeho brat a sestra je každý veriaci. Nakoniec to tiež nie je zlá myšlienka ,ale ak by sme takto roztočili celé evanjelium, tak, čo by nám z toho zostalo.
preto ja to beriem tak, že platí to, čo je napísané, ak mal bratov a sestry tak ich proste mal, je to čierne na bielom.

29.12.2020, 22:50
Však premýšľanie je ľudská vlastnosť.

Mňa by skôr zaujímalo, že ako je možné, že Ježiš očistil hriešnika, keď aj tak pôjde ten človek do očistca. .. ale nad tým sa premýšľať, nedá, lebo to nie je logicky možné.
none
51

50. Zuzka8 29.12.2020, 22:50

Však premýšľanie je ľudská vlastnosť.

Mňa by skôr zaujímalo, že ako je možné, že Ježiš očistil hriešnika, keď aj tak pôjde ten človek do očistca. .. ale nad tým sa premýšľať, nedá, lebo to nie je logicky možné.

29.12.2020, 23:26
ano, zuzka, aj v tom máš pravdu, ale horšie by o bolo, ak by si mala moc a toto krútenie nanútila iným a to je rozdiel, ale podstata jem v tom, že hľadať musíme a ja tiež hľadám , ale vždy sa snažím nové veci, čo ma napadnú znova oprať v evanjeliu.
Vždy sa vrátiť k tomu čiernemu na bielom. A to samozrejme nie je jednoduché a často sa do toho zamotám aj já sám.Čo sa týka očistenia ježišom a aj tak sa ide do očisca,, napriek určitým osobným skúsenostiam z druhej strany, to nie je jednoduché, ale vždy rozhoduje momentálny stav našej duše v prípade smrti. Preto ježiš hovorí, že neviete dňa ani hodiny, kedy sa nám to stane a vždy to buide závisieť od momentálneho stavu našej duše.. Tu sa nedá nič dpredu kúpiť, v akom stave budeme, tam budeme zaradení. Ale nesmiemem zúfať ani vtedy a neustále si tam spomínať na ježiša a on príde,aby nás odtial vyviedol, ale musíme sa zbaviť toho, čo nás tam dostalo.. Pod+a mňa a mám to na vlastnej skúsenosti, ťežiš nezomrel za nás, aby sme mali odpustené hriechy, ale zomrel za to, aby naše hriechy mohli byť odpustené. A o to sa musíme postarať sami Najlepšie spoveďou za prítomnosti ducha svätého. Nesmieme sa hanbiť spovedať z hociakých hriechov, lebo to potom zostáva a môže zapríčiniť, že po smrti sa nemusíme dostať na zelenú lúku, ale niekde naproti.
Teda ježiš prišiel na to, aby sa hriešnici mohli očistiť, aby ich smrť nepristihla v čase, ak je ich duša zaťažná hriechom. Preto vždy , ak sa dopustíme ťažkého hriechu, snažme sa ho čím skôr zbaviť, aby na tej križovatke nebolo rozhodnuté naopak, ako sme celý život dúfali a preto, ako je pre nás dôležité, aby sme sa nedostali na miesto zatratenia, takú dôležitosť dávajme tomu už dnes na zemi.
none
37

34. Zuzka8 29.12.2020, 12:01

Elemčo, netreba nad tým špekulovať, v Písme predsa je, že bratia prišli za Ním:
Lk.8
19Prišla za ním jeho matka a bratia, ale pre zástup sa nemohli k nemu dostať. Oznámili mu: „Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú ťa vidieť.“ On im odvetil: „Mojou matkou a mojimi bratmi sú tí, čo počúvajú Božie slovo a uskutočňujú ho.“

Prečo sa pod tými bratmi nemyslia Jeho najbližší učeníci? Napr. apoštoli.
No lebo oni pravdepodobne počúvali celý ten čas Jeho kázanie, a tak boli ...

29.12.2020, 12:13
none
38

34. Zuzka8 29.12.2020, 12:01

Elemčo, netreba nad tým špekulovať, v Písme predsa je, že bratia prišli za Ním:
Lk.8
19Prišla za ním jeho matka a bratia, ale pre zástup sa nemohli k nemu dostať. Oznámili mu: „Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú ťa vidieť.“ On im odvetil: „Mojou matkou a mojimi bratmi sú tí, čo počúvajú Božie slovo a uskutočňujú ho.“

Prečo sa pod tými bratmi nemyslia Jeho najbližší učeníci? Napr. apoštoli.
No lebo oni pravdepodobne počúvali celý ten čas Jeho kázanie, a tak boli ...

29.12.2020, 12:22
Elemčo???
none
25
29.12.2020, 09:14
37
Napíš o tom viac.
none
26
29.12.2020, 09:52
Teraz trpíš tiež...
none
27
29.12.2020, 09:58
Aj keď inak, však djjariino
none
30
29.12.2020, 10:14
Ja ťa objímem, a nech si každý myslí, čo len chce. . . Jedno mi, vííš.
Z celej sily, aj keď som teraz hrozne slabá, ale teba to bolieť nebude, všetka tá sila, neboj.
none
31
29.12.2020, 10:23
No dobje, ešte raz.. .. ..
none
52
29.12.2020, 23:56
Ninka 77
Uvalenie kliatby je závažná vec a bop to môže dopustiť až na detí naších detí život tých prekliatých je stále horší a horší. Ako veriací máme tiež niektoré účinné nástroje proti tomuto. Záleží, čo koho napadne a čo sa dá pomerne lahko praktizovať.
jednou z najväčších zbraní sú slová premenenia. Teda moment, ak kňaz vyslovuje tieto slová pri omši a potom vyzdvihuje hostiu nad hlavu. Vtedy z nej vytekajú prúdy živej vody, ako to ježiš vysvetluje samaritánke. Táto živá svätá voda na chvíľu zaplaví kostol a vtedy si každý sa modlí za to, čo súrne potrebuje. Ba dokonca si môžeme oprťč v tejto vode svoju košeľu, ako v krvi bránkovej.
Slová premenenia sú nad všetky zaklínadlá sveta, ale ak k takémuto trestu vystaví nás sám boh, kedy to môže zostúpiť aj na viacero pokolení od toho, skrze toho, kto sa vystavil tomuto hriechom proti bohu. Ak teda spáchal niekto hriech, ktorý nemôže odčiniť,alebo zaplatiť ani celým časom vo večnosti, musí sa podielad naodčinení,alebo zaplatení za hriech aj niekto ioný a najprv sa berú najbližší príbuzní. A môj názor je, že by bolo treba zistiť, ak je to vôbec moťné, na kom sa tento hriech učinil a týchto pomocou živej ježišovej vody pri premenení odprosovať o odpustenie, alebo nehradenie újmy, lebo ježiš jasne hovorí:Nevyjdeš odtial, dokial nezaplatíč do poslednej mince a teda platiť v tomto prípade ježišovou živou vodou by mohlo byť velmi účinné.
Možno by bola dobré aj nejak tabletky antidepresív, ale to by bola naozaj iba ako tabletka proti bolesti, ktorá bolesť utlmí, ale neliečí chorobu.
none
53

52. elemír 29.12.2020, 23:56

Ninka 77
Uvalenie kliatby je závažná vec a bop to môže dopustiť až na detí naších detí život tých prekliatých je stále horší a horší. Ako veriací máme tiež niektoré účinné nástroje proti tomuto. Záleží, čo koho napadne a čo sa dá pomerne lahko praktizovať.
jednou z najväčších zbraní sú slová premenenia. Teda moment, ak kňaz vyslovuje tieto slová pri omši a potom vyzdvihuje hostiu nad hlavu. Vtedy z nej vytekajú prúdy živej vody, ako to ježiš vysvetluje samaritánke. Táto živá svätá voda n...

30.12.2020, 00:52
kliatbu zrušíš jedine tak, ked pojdeš o polnoci na cintorín a tam si prehodíš čiernu mačku cez lavé plece. ináč Vám tu dobre vyhráva
none
54
30.12.2020, 02:28
91, ...... TO JE PRÍPRAVA na ten záverečný "KONCERT"!
none
55
30.12.2020, 09:54
Diskutuje sa tu vela o Marii a jej postaveni a pod. preto snad pridam moj nazir.
Samozrejme Krestan veri ze Maria bola pannou ked skrz Bozieho ducha pocala Jezisa, v tom je jej slava a velkost.
Preto je znama po celom svete a slava jej patri pravom.
Ale ze potom mala dalsich synov s Jozefom, vie iba ten, kto cita Bibliu.
A vacsina katolikov si tu namahu neda.

Keby ostalo na katolickej cirkvi, rimskej alebo ortodoxnej, mali by sme, a oni ju aj maju, dalsiu Bohynu k uctievaniu, co vsemohuci Boh nenavidi.

Lebo toto je bohapuste uctievanie bohyne, odporne Bohu.

1. a 2. prikazanie z Bozich desiatich vyhodene von oknom.
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Nechcem tu zamorit forum odkazmi, ale len chcem poukazat na to sektarstvo katolickej cirkvi, ze si z cloveka urobili svoju Bohynu.
A pritom RKC dokaze arogantne tvrdit ze vsetci ostatni su sektarmi len ona je vraj "apostolska".

Zdaleka apostolska. Ani nahodou.
Mariin kult je v podstate pokracovanim starovekeho pohanskeho uctievania bohyne matky s dietatom.
Od Babylona, cez Egypt, Grekov do Rima, kde rimska katolicka cirkev prebrala tu istu pohansku stafetu.

Uctievanie Matky a syna ako bohyne, nic nove pod Slnkom.
Len si dam do vyhladavaca - staroveke bohyne s dietatom, alebo ako som konkretne urobil tu ( odkaz )
s anglickym vyrazom - Ancient godesses mother and child.
a mne to vyhodilo spustu pohanskych bohyn s dietatom v naruci.

Mariin kult nema s uctievanim Boha a jeho Syna Jezisa Krista nic spolocne.
Je to len pokracovanie babylonskeho nabozenstva.
Doslova odporuje Bozim prikazaniam.

Veriaci Krestan musi byt slepy alebo analfabet, ked toto nevidi.
none
72
30.12.2020, 12:45
Ty ocividne nemas sajnu o com David v Zalmoch pisal, a co musel v zivote prezit.
Ze ho chcel zabit jeho kral a ho prenasledoval dni a noci, tebe nehadze svetlo na kontext jeho piesni.
Ze ho neskor chcel zabit jeho vlastny syn, prenasledoval ho dni a noce, sulozil s jeho zenami, to tebe nedava zmysel, mozno o tom ani nevies.
Ty vidis len jedno primitivne vysvetlenie, ze Krestansky Boh je ten zly, a ti co sa ho zastavaju su este horsi.
none
73

72. Myslitel 30.12.2020, 12:45

Ty ocividne nemas sajnu o com David v Zalmoch pisal, a co musel v zivote prezit.
Ze ho chcel zabit jeho kral a ho prenasledoval dni a noci, tebe nehadze svetlo na kontext jeho piesni.
Ze ho neskor chcel zabit jeho vlastny syn, prenasledoval ho dni a noce, sulozil s jeho zenami, to tebe nedava zmysel, mozno o tom ani nevies.
Ty vidis len jedno primitivne vysvetlenie, ze Krestansky Boh je ten zly, a ti co sa ho zastavaju su este horsi.

30.12.2020, 12:47
118 - to patrilo 109.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 184 422 B vygenerované za : 0.105 s unikátne zobrazenia tém : 50 635 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz S evolúciou je to ako keď ideš do Tesca na nákup 😉 Prečo ideš na nákup? 😉 Len preto aby si sa prešiel? 😉 Alebo preto, že si hladný a chceš si kúpiť jesť? 😉 Máš nejaký cieľ alebo...

citát dňa :

Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.