Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

12 vecí, ktoré šťastní ľudia robia inak

11
reakcií
1423
prečítaní
Tému 22. júna 2013, 23:46 založil Blanka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Blanka žena
   22. 6. 2013, 23:46 avatar
„Vždy som veril, že kvalitný život, užívanie si a múdrosť boli veci, na ktoré by som mal mať nárok od narodenia a že by mi boli automaticky podsúvané. Nikdy som nepredpokladal, že sa budem musieť naučiť ako žiť – že existujú špecifické spôsoby, ako sa pozerať na svet a že sa ich musím naučiť predtým, než sa zobudím do šťastného, jednoduchého, nekomplikovaného života.“ – Dan Millman

Autor článku: Bernard Koprna:
Rád by som teda uviedol každú jednu z týchto 12 vecí, pretože nezáleží na tom, kde sa práve v živote nachádzate, tieto „pravidlá šťastia“ sa dajú použiť vždy.

1. Prejavujte vďačnosť. - Keď ste vďační za to, čo máte, to, čo máte, má hneď väčšiu hodnotu. Dobré, že? Takže to, že ste vďační za všetko dobré, čo je práve teraz vo vašom živote spôsobuje, že sa cítite šťastne. A nemusíte ani chodiť von a nakupovať. Dáva to zmysel. Bude pre nás veľmi ťažké nájsť šťastie, ak sa nikdy neuspokojíme s tým, čo už máme.

2. Prechovávajte optimizmus. – Víťazi majú skvelú schopnosť vyrobiť si ich vlastný optimizmus. Nezáleží na situácií, úspešný športovec je ten, ktorý aj napriek neúspechom chodí pravidelne na tréningy a trénuje s optimizmom a víziou, že to raz vyjde. Vidí zlyhanie iba ako príležitosť rásť a naučiť sa niečo nové. Ľudia, ktorí myslia optimisticky, vidia svet ako miesto preplnené príležitosťami, hlavne, keď sa snažia.

3. Vyhýbajte sa až priveľmi dlhému premýšľaniu a porovnávaniu. – Porovnávanie sa s niekym iným môže byť pre vaše šťastie nákazou. Ak sme nejakým spôsobom „lepší” ako osoba, ku ktorej sa porovnávame, dáva nám to nezdravý pocit nadradenosti. Naše ego sa zväčšuje a BOOOM, najmúdrejší človek na svete! Ak sme zase horší ako osoba, ku ktorej sa porovnávame, zvyčajne to prináša iba pochybnosti o tom, čo robíme a rozptyľuje to všetok pokrok, ktorý sme spravili. Všimol som si, že väčšina tohto porovnávania nemá zdravé základy. Ak skutočne cítite potrebu sa s niekým porovnávať, porovnajte sa so svojou mladšou verziou.

4. Buďte nápomocní a láskaví. – Vylučuje to totiž vo vašom mozgu serotonín (serotonín je látka, ktorá má OHROMNE priaznivé účinky na naše zdravie a prináša nám to blažený pocit spokojnosti). Pomôcť niekomu druhému bez toho, aby sme za to niečo očakávali, je skvelý spôsob, ako sa cítiť dobre. Ešte lepšia vec je však to, že nielenže sa budete cítiť dobre vy, ak ste niekomu pomohli, ale takisto vás budú inak vnímať ľudia, ktorí sú svedkami vašej pomoci. Aké skvelé, však? Malá poznámka: Úlohou väčšiny antidepresív je vypustiť vo vašom mozgu viac seratonínu. Takže odložte lieky a spravte niečo pre druhých.

5. Starajte sa o medziľudské vzťahy. – Najšťastnejší ľudia na svete sú tí, ktorí majú pevné a zmysluplné vzťahy. Vedeli ste o tom, že percento úmrtnosti ľudí sa zdvojnásobí, keď sú ľudia opustení a sami? Je úžasný pocit, mať okolo seba blízkych priateľov, s ktorými môžete zdielať svoje zážitky a skúsenosti. Cítime sa ako súčasť niečoho, čo má svoj zmysel.

6. Vytvorte si stratégiu, ako si poradiť so všetkým. – Ako sa zachováte v tých najhorších situáciách je to, čo tvorí váš charakter. Niekedy sa jednoducho stane niečo zlé. Nedá sa tomu zabrániť. Forrest Gump by o tom vedel rozprávať. Môže byť ťažké vymyslieť nejaké kreatívne riešenie, keď sa niečo zlé stane, ale pomáha mať pripravenú nejakú stratégiu, ktorú môžete hneď použiť.

7. Naučte sa odpúšťať. – Pretrvávajúce pocity nenávisti sú hrozné pre vaše šťastie a pohodlie. Vaša myseľ nepozná rozdiel medzi emóciami z minulosti a súčasnosti. Keď niekoho nenávidíte a stále na to myslíte, negatívne myšlienky vás pripravujú o šťastie a pokoj. Vstúpite do stavu nenávisti a zostane to s vami po celý deň. To nie je práve ten najsprávnejší spôsob, ako byť šťastný.

8. Dostaňte sa do stavu „flow“. – Flow je stav, keď sa vám zdá, akoby sa čas zastavil. Keď ste tak sústredení na to, čo robíte, že sa stávate tým, čo robíte a nevnímate veci okolo seba. Nie ste hladní, ospalí ani emotívni. Ste absolútne „zažratí“ do aktivity, ktorú robíte. Nič vás nerozptyľuje alebo neprerušuje vašu sústredenosť.

9. Vychutnávajte si potešenia. – Skutočné šťastie nemôže existovať bez užívania si života. V dnešnom rýchlom a unáhlenom svete je veľmi ľahké zabudnúť na to, že si treba život vychutnávať. Keď na to zabúdame, doslova sami seba okrádame o tie čarovné chvíle. Vychutnávanie je to veľmi jednoduchá vec, ktorá je však jedna z najdôležitejších, ak chcete viesť šťastný život.

10. Oddajte sa vašim cieľom. – Buďte odhodlaní dosiahnuť vaše ciele, nech to stojí, čo stojí. Vložte do toho celé svoje srdce a uvidíte, akou silou vás to obdarí. Čarovné veci sa začnú diať, keď sa rozhodneme, že spravíme všetko preto, aby sme sa niekam dostali. Keď ste naplno odhodlaní, že niečo spravíte, nemáte inú možnosť než to spraviť. Je to paradox, že keď nemáte na výber – keď si to nemôžete rozmyslieť – podvedome vás to spraví šťastnejšími, pretože sa to stalo vaším poslaním.

11. Praktikujte duchovno. – Keď praktikujeme duchovno alebo náboženstvo, poznávame, že život je bohatší, ako si myslíme. Zavrhneme myšlienky, že my sme stredom vesmíru. Umožňuje nám to spojiť sa so zdrojom, ktorý všetko stvoril a pomáha nám to spojiť sa so všetkým, čo existuje. Niekoľkí z najúspešnejších ľudí, ktorých poznám, sú presvedčení, že robia to, na čo boli predurčení.

12. Starajte sa o svoje telo. – Kritická vec, pokiaľ chcete byť najšťastnejšou osobu, je starať sa o svoje telo. Ak vaša fyzická energia nie je vo forme, potom bude negatívne ovplyvnená aj vaša mentálna energia (sústredenie), vaša emočná energia (vaše pocity) a vaša duchovná energia (vaše poslanie). Vedeli ste, že klinické testy na ľuďoch, ktorí trpeli depresiami ukázali, že pravidelné cvičenie zvyšuje ich level šťastia viac ako akékoľvek lieky? A to nie je všetko… o šesť mesiacov neskôr, ľudia, ktorí boli súčasťou experimentu a cvičili, mali menšiu pravdepodobnosť, že sa opäť dostanú do depresie, pretože mali skvelý pocit, že niečo dosiahli a že za niečo stoja.

- See more at: projektzivot.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Blanka žena
   23. 6. 2013, 00:47 avatar
tento článok som sem dala hlavne preto, že existuje toľko návodov na šťastie, až mi je to podozrivé  v praxi ani šťastie nefunguje tak ako by teoretici chceli; ale niektoré rady sú tu celkom dobré, taká 8, mne vtedy ozaj vadí ak ma niekto zo stavu "flow" vyruší. 


11.
označiť príspevok

bielamodrá žena
   3. 7. 2013, 19:53 avatar
a co je to stastie?   spokojnost v zivote ti zaruci zdravy rozum a otovrene srdce.


8.
označiť príspevok

regulus muž
   25. 6. 2013, 05:11 avatar
Zabudla si dodat, ze nikto nema seba sameho rezat nozom. Ak vies, co tym chcem povedat.


3.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   23. 6. 2013, 05:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   23. 6. 2013, 14:04 avatar
3. áno presne tak, každý to musí sám vedieť a pokiaľ nevie, tak mu žiadne všeobecne rady nepomôžu


7.
označiť príspevok

regulus muž
   25. 6. 2013, 05:09 avatar
Dharma - To je navod pre zivot. Neprikazuje, nezakazuje, hovori len o tom, co kam vedie. Na zaklade toho sa definuje zmysluplne a opak zmysluplnosti - nerozumnost.


12.
označiť príspevok

bielamodrá žena
   3. 7. 2013, 19:55 avatar
alebo KON   


4.
označiť príspevok

Sinaja žena
   23. 6. 2013, 09:05 avatar
pozitívne smerovanie je pre človeka akýmsi posilnením.
10 je dobrá. .)
Súhlasí Blanka


5.
označiť príspevok

enemy unknown
   23. 6. 2013, 13:22 avatar
pripadá mi to ako nariadenia, nie rady. Jedenástka je dosť odveci. Bez duchovna alebo náboženstva je život chudobnejší? To znie ako nejaká móda, podobne ako na zdravú výživu, vegetariánstvo a podobne. Ja to nepraktizujem a nemám pocit, že som stredom vesmíru.
Takisto predurčenie... aké predurčenie? Každý je strojcom vlastného šťastia.
Trojka je takisto ďalšie módne nariadenie ezoterikov. Porovnávanie je dôležité na spoznávanie. Nemusím sa vedome porovnávať s inými ľuďmi. Keď niečo vytvorím, napríklad obraz alebo román, tak či tak ho porovnajú iní ľudia. Potom ak to je zlé a chcem pokročiť na vyššiu métu, porovnávam sa s tou métou. Ak na ňu nemám, tak ju nedosiahnem.
Súhlasí Blanka


9.
označiť príspevok

regulus muž
   25. 6. 2013, 05:17 avatar
Ani v jednej vete si nepreukazal nejaku snahu pomoct druhym. Mozno nemas ten pocit. Mozno nemas pocit, v tom to je.


10.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 6. 2013, 07:16 avatar
Kritika pomáha druhým uvedomiť si nepresnosti v texte...
Súhlasí regulus
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:10,  Ondrej, ty si na tom ako? ;) Radšej rozvíjaš myšlienky sám o sebe alebo v dialógu s...
dnes, 00:06,  Lebo MNE sa napríklad osvedčilo viesť dialóg a vtedy ma napadajú celkom zaujímavé...
dnes, 00:05,  12. ja nepotrebujem meaningless conversation aby si utekala pred schízou v hlave ako ty *19
dnes, 00:00,  Určitý typ myslenia sa rovná voľnomyšlienkárstvo ;)
včera, 23:59,  Tebe sa azda zle rozvíjajú myšlienky, keď vedieš dialóg? ;)
včera, 23:58,  9. myslenie sa nerovná volnomyšlienkárstvo
včera, 23:58,  chceš strašne poučovat ale nerozumieš ani základnym pojmom LOL
včera, 23:57,  Alebo ináč sa spýtam, čo je myslenie ak nie rozvíjanie myšlienok? ;)
včera, 23:57,  19, ..... samozrejme že ich "dopúšťa" nakoľko vládcom tohoto sveta je ešte...
včera, 23:57,  7. to je v úvode, ktory si stále nedementoval ako somarinu
včera, 23:56,  To je v 3? ;)
včera, 23:55,  5. schíza? :) Voľnomyšlienkovanie je o rozvíjaní myšlienok Niekedy stačí aj jedno...
včera, 23:53,  Kde v 3 vidíš nejaké rozvíjanie dialógu? ;)
včera, 23:52,  Tak chybu občas urobí asi každý. Inak, KKC: "1128 To je zmysel tvrdenia Cirkvi:...
včera, 23:50,  3. prestan si vymyšlat a zavádzat , volnomyšlienkárstvo nie je o rozvíjaní dialógov ale ze...
včera, 23:48,  8, ..... Krištof nezavádzaj! História nepustí. RKC sa jasne stavala k takému vysvetleniu...
včera, 23:48,  Určite nie ;)
včera, 23:46,  105. no ja to viem, ale či tvoje IQ dostačuje
včera, 23:46,  Pri rozvíjaní myšlienok si zväčša nekladieme žiadne hranice ;)
včera, 23:46,  volnomyšlienkár je freethinker, a nie je to o rozvíjaní myšlienok
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(73 849 bytes in 0,555 seconds)