Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

11 ročný slnečný cyklus.

8
reakcií
198
prečítaní
Tému 25. marca 2019, 23:32 založil F=G.m1.m2/r^2.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
08. 11. 2011
59
12. 11. 2015
23
04. 05. 2010
65
17. 08. 2008
19
08. 03. 2015
8

1.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   25. 3. 2019, 23:32 avatar
Práve študujem knihu "Amatérske krátkovlnné antény" z roku 1964 ftp.nagano.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk a je tam vyslovená domnienka, že 11-ročná periodicita striedania maxím a miním slnečnej aktivity je v súlade s dobou obehu Jupitera okolo slnka. (strana 22) Čiže by to mohlo nejako súvisieť. Jupiter naozaj obehne Slnko približne za 11 rokov. Má niekto okolo tejto možnosti viac informácii?
....Keď prehliadnem skutočnosť, ako autor knihy povinne velebí Sovietsky Zväz, je to veľmi dobrá publikácia - a do dnes pravdepodobne nebolo na danú tému napísané nič lepšie....

2.
označiť príspevok

pion 2S7
   26. 3. 2019, 07:42 avatar
stále sa o tom diskutuje - či ide len o numerologickú zhodu, alebo je v tom skutočne nejaký vzťah napr. tu: stara.suh.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk . Jedna polovica to považuje za nemožné - nakoľko je 99 percent hmoty v slnku tak pochybujú o možnom vplyve. Druhý porovnávajú Slnko a Jupiter so známymi dvojhviezdami (Jupiter nemá ďaleko ku hviezde, možno by sa za určitých okolností mohol naštartovať). Druhá polovica dáva príklad obeh zeme a mesiaca, ktorý je tiež v nejakom matematickom vzťahu ku škvrnám a nikto nepochybuje, že zem s mesiacom nemá žiadny vplyv na slnečnú činnosť. Takže je to stále otvorené.
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2

4.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 3. 2019, 16:09 avatar
Dík za výborný zdroj. Z tej analýzy vyplýva, že existuje korelácia medzi obehom Jupitera + Saturna a cyklami slnečnej aktivity. .....Čo sa týka toho, že 99% hmoty v Slnku, môže sa tu prejavovať niečo na spôsob motýlieho efektu, keď drobné pôsobenie Jupitera vyvoláva veľkú zmenu v konvektívnej zóne Slnka.
Súhlasí Scarletta

5.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 3. 2019, 16:48 avatar
neodoslalo mi to, uz sa mi to nechce pisat znova. ja len, jupiter bol na ceste aby sa stal druhym slnkom pocas jeho formovania ako plynoveho giganta. ale jednoducho neziskal dost materialu, takze tlak vo vnutry nemohol stacit aby sa zacala ta jadrova futia. v planetarnom systeme skor plni funkciu kvazi "vysávača"
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2

6.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 3. 2019, 16:52 avatar
Buďme radi, že nezískal dosť materiálu. Kedy by sme si pospali?
Súhlasí Scarletta

7.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 3. 2019, 17:04 avatar
6. jep   a fotosyntezu a rast rastlin atp. ine faktory. zem by nebola obyvatelne planeta
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2

8.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 3. 2019, 17:27 avatar
6. Boh vedel, ako to upraviť, aby mal Adamko s Evičkou tie správne podmienky pre rozvoj

9.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 3. 2019, 17:50 avatar
A tiež, aby farebné koliesko mohlo o pár tisícročí potom vykecávať na fóre.
Súhlasí -era-

3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 3. 2019, 08:25 avatar
Ja by som to vedel uznať, že keď obeh Jupitera trvá 11 rokov, a každých 11 rokov sa na Slnku deje striedanie maxím a miním, že to môže súvisieť.

Pochybnosti by mohli nastať v prípade, že by Jupiter si len tak odbehol mimo slnečnú sústavu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:47,  Podľa teba som mimo. Podľa mňa si mimo ty, hokejkár, pretože máš klapky na očiach, a...
dnes, 11:05,  súdruh už maš nove slovko liberal . čo si zabudol
dnes, 10:52,  čiže preto ta giganticka pomoc lend al lease aby ekonomicky vykrvacali a preto vylodenie v...
dnes, 10:34,  Ty kokot fašistický hitlerovský, upozorním na teba Mosad, aby ťa prišli...
dnes, 10:32,  Dobre sa to číta kntsz ti dvaja sú naozaj kostlivci, čo sa snažia udržať nad vodou...
dnes, 10:25,  ja som mal 98% odevov z usa. u nas sa dalo všal i niečo kupit. kvalita bola vyhradne v tuzexe ....
dnes, 10:24,  Vnímame si že Lemmy-je mimo.
dnes, 10:23,  Presne teba klamára siriaceho-nenavist nemožno tolerovať
dnes, 10:21,  Je to čiastočne aj otázka prekladu a výkladu. Iz 14,12: "Ako si padla z neba,...
dnes, 10:21,  64, 65 - skľudni hormón. Ak si si nevšimol, tak som sa ťa sic nepriamo, ale zastal....
dnes, 10:04,  61- vidím, že máš potrebu rečniť, len neodbiehaj od meritu do útokov argumentum ad...
dnes, 09:45,  306- *13*13*13 si ma rozosmial odpusť. Pripomína mi to poučky z marx-leninizmu, ktoré som...
dnes, 09:26,  Ak ti to pomohlo ho spoznať keď si sa s ním stretol osobne, tak je to v poriadku. Ak nie, tak...
dnes, 08:27,  Jasné, ocko ti mal poslať aj slipy, lebo čo s peniazmi, keď neni čo kupovať. *21
dnes, 08:04,  nejako nechapem źe pišeš vraj som mal vypadnuť na západ . a prečo by sonl z tolkej doboty...
dnes, 07:13,  Pán zabrzdený si nedá povedať. Predovšetkým rifle sú montérky. Takže ja som nosil rifle...
dnes, 06:50,  ked nevies ,,,,, ci to stoji za to ,,, tak ty vies co sa v tebe odohrava,
dnes, 05:11,  Stvorenie Definícia: Stvorenie, tak ako je vysvetlené v Biblii, znamená, že Všemohúci Boh...
dnes, 05:10,  Satan Diabol Definícia: Duchovný tvor, ktorý je hlavným protivníkom Jehovu Boha a...
dnes, 03:11,  Kntsz, musíš konkrétne pomenovať moje nedostatky ohľadom ideológie podľa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 442 bytes in 0,414 seconds)