Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

11.február sviatok má Panna Mária Lurdská

1
reakcií
682
prečítaní
Tému 11. februára 2017, 09:12 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 2. 2017, 09:12 avatar
Panna Mária Lurdská
Sviatok: 11. február

Liturgické slávenie: spomienka
Na 11. februára pripadá v kalendári spomienka na Pannu Máriu Lurdskú. Na tento deň totiž pripadá výročie prvého zjavenia Panny Márie v Lurdoch sv. Bernadete Soubirousovej. V roku 1858, keď mala len štrnásť rokov, sa jej zjavila Panna Mária v jaskyni v lese pri zbieraní dreva. Bola odetá v bielom, v rukách držala ruženec. Potom sa jej zjavila ešte sedemnásť krát. Až pri šestnástom zjavení, ktoré bolo 25. marca 1858, sa jej odvážila spýtať, kto je. Panna Mária je odpovedala: „Som Nepoškvrnené Počatie.“ Posledné zjavenie bolo v noci 16. júla. Dlhšie trvalo, kým sa tieto zjavenia preskúmali a potvrdili, že sú pravé. Štyri roky predtým pápež Pius IX. na žiadosť biskupov a cirkevných snemov z celého sveta vyhlásil dogmu o Nepoškvrnenom Počatí Panny Márie. Pre nás to znamená, že treba veriť, že Márie sa nikdy žiadny hriech nedotkol. Ani dedičný. Keď to Mária o sebe v Lurdoch vyhlásila, bolo to potvrdenie, že to tak naozaj je. Ďalšie posolstvo, ktoré pochádza z týchto zjavení, je Božie milosrdenstvo. Zjavila sa nie s trestajúcim bičom, ale s výzvou na pokánie a s uistením, že Boh hriešnikom neželá smrť, chce im odpustiť. Pri Massabiellskej jaskyni sa potom odohralo množstvo uzdravení a zázrakov. Doteraz patria Lurdy k pútnickým miestam celosvetového významu. Množstvo ľudí sem prichádza, aby prosili za uzdravenie a mnohí sú vypočutí. Z tohto dôvodu sa 11. február slávi ako Svetový deň chorých. Obdivuhodné je, že Boh si vyvolil chudobnú, neučenú dievčinu, aby takto oznámil svetu, že má oň záujem a chce, aby sa všetci vrátili k nemu.

www.zivotopisysvatych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí MATO175

2.
označiť príspevok

fajer
   12. 2. 2017, 12:47 avatar
Je zujímavé, že tá Mária sa stále zjavuje sfanatizovaným deťom, Lurdy sú dobrý dobrým zdrojom pre obchodníkov, s tovarom, ktorý sa nedá reklamovať, je to biznis, ved tie tisíce hlupákov, ktorý tam každoročne chodia musia aj jesť aj piť...ináč štatistika uzdravení, sa rovná náhode...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:46,  Vraj je mu p. Truban ukradnutý, preto ho toľko bráni. *19
dnes, 19:45,  havran, to bolo priam ukážkové*04 Presne na hranici, jednoducho famózna odpoveď.
dnes, 19:44,  A dokonca ju berie aj Trubanovi !!!!!!!!!!!!!!!! *39*39*39
dnes, 19:43,  To preto, lebo berie toľko drogy!!!!*39*39*39
dnes, 19:43,  Lemmy neber toľko drogy. Dobre ti radím, neber!!!! Stále klameš. Písal si, že končíš...
dnes, 19:42,  ondrej61- niečo ti prezradím, čo však vedia vštci normálni ľudia. Tupelo ako ty si...
dnes, 19:42,  Ale podľa Lemmyho si klamár najväčšieho kalibru !!!!!!!!!!!!! *13*13*13
dnes, 19:41,  Neberiem, pretože nepíšeš bludy ako ty. O Trubanovi klameš, keď ho opisuješ ako keby...
dnes, 19:41,  Som smutný, že si opomenul moju maličkosť. *15*15*15*15*15
dnes, 19:40,  Lemmy neber toľko drogy!!!!
dnes, 19:40,  Je tu podľa teba niekto na tomto DF, kto neklame ? Samozrejme okrem teba !!!!!!!!!!!!!! *13*13*13
dnes, 19:39,  Hovniar, o mne klameš, pretože uvádzam dôvody.
dnes, 19:39,  Lemmy neber toľko drogy!!!!!!
dnes, 19:38,  Nech ho Duch Svätý osvieti a začne sa pýtať a nie si namýšľať, že on je tým...
dnes, 19:38,  Lemmy- tvoje božie slovo je , že bez zdôvodnenia tvrdíš takmer každému , že klame. Čo si...
dnes, 19:37,  Keby som bral drogy, plietol by som si minulosť so súčasnosťou ako ty.*13
dnes, 19:36,  Nech sa stane vôľa Milanova. *04
dnes, 19:35,  Nevieš čítať. Nekritizoval som ho za nové stvorenie, ale za použitie slova skoro.
dnes, 19:35,  V 21. máš odpoveď.
dnes, 19:34,  Ty si veľa vecí nevšímaš !!!!!!!!!!!!!!!!
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Nie šaty z hodvábu, nie prsteň zo zlata, ale srdce čisté je ozdobou dievčaťa.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(48 378 bytes in 0,426 seconds)