Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

10 znakov, že ste fundamentalista

36
reakcií
4770
prečítaní
Tému 13. mája 2008, 08:03 založil Kaonashi.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 08:03 avatar
10 – Dôrazne odmietate existenciu tisícov iných božstiev iných náboženstiev, ale cítite sa pobúrený ak niekto popiera existenciu toho vášho.

9 – Cítite sa urazený a odľudštený ak vedci tvrdia, že ľudia sa vyvinuli z iných foriem života, ale nemáte problém s biblickým tvrdením, že ste stvorení z prachu.

8 – Smejete sa na polyteistoch, ale nemáte problém veriť v trojjediného boha.

7 – Ste pobúrení ak počujete o krutostiach pripisovaných Allahovi, ale ani nemrknete ak počujete ako boh/Jehova zabil všetky deti v Egypte v Exode a prikázal elimináciu celej etnickej skupiny v knihe Jozue vrátanie žien, detí a stromov.

6 – Smejete sa na hinduistickej viere, ktorá zbožšťuje ľudí a gréckych tvrdeniach, že bohovia spali so smrteľníčkami, nemáte však problém s tým, že boh oplodnil Máriu, ktorá porodila bohočloveka, ktorý bol zabitý, vstal z mŕtvych a vystúpil na nebo.

5 - Prajete si stráviť život hľadaním drobných trhlín vo vedecky overenom tvrdení, že zem má miliardy rokov, nezdá sa vám však nič zvláštne vo vašej viere v dátumy zaznamenanými členmi kmeňa z doby bronzovej sediacimi v ich stanoch a hádajúcimi, že zem je stará pár generácií.

4 – Veríte, že celá populácia tejto planéty s výnimkou tých, ktorí zdieľajú vašu vieru (mimo tých v konkurenčných sektách) strávi večnosť v pekle utrpenia. Napriek tomu považujete svoju vieru za najviac milujúcu a tolerantnú.

3 – Zatiaľ čo moderná veda, biológia, história, geológia, biológia a fyzika neuspeli v tom, aby vás presvedčili o niečom inom, nejaký idiot váľajúci sa po zemi a hovoriaci v „jazykoch“ vám stačí ako dôkaz pravdivosti vašej viery.

2 – Definujete 0.01% ako vysokú mieru úspechu ak príde k vyslyšaným modlitbám, považujete to za dôkaz fungovania modlitby. A myslíte si, že zvyšných 99.99% neúspechov bola proste vôľa božia.

1 – V skutočnosti viete omnoho menej o kresťanstve, Biblii a histórii cirkvi než mnohí ateisti a agnostici, no napriek tomu sa nazývate kresťanom.


19.
označiť príspevok

wildcat
   19. 5. 2008, 11:15 avatar
skvele... mas moje sympatie :-)


20.
označiť príspevok

janyjany
   19. 5. 2008, 17:32 avatar
Kaonashi, tu hovoríš o cirkevnom kresťanstve. A to nepozná odpovede na mnohé otázky.


2.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 08:16 avatar
ešte zopár citátov:
... Niekedy sa pokúšam poukázať na nezmysel astrológie a horoskopov, v nádeji, že na to naozaj musí stačiť (ako hovoria astronómovia) zdravý rozum a stredoškolská fyzika. No často musím konštatovať, že niektoré mýty sú asi nevyvrátiteľné, hlúposť neobmedzená a ochota ľudí veriť nezmyslom bezhraničná. A tak namiesto Ducha, ktorý ako holubica zostupuje a má moc tvoriť a pretvárať svet, svedčia o hmote (hviezdach), ktoré vraj ako ryby, škorpión či baran vplývajú na človeka, a to takmer nezmeniteľne: „Viete, nezhodneme sa s manželkou, ja som baran, ona je baran, tak narážame...“ (Vtedy sa zdanlivo nechápavo pýtam, či myslia barana v tom slovenskom význame, alebo v astrologickom.)
Keby hneď všetky tie nepravidelné, neúplné a časovo posunuté znamenia zverokruhu boli čo len trochu pravdivé a významné, treba si stále pripomínať, že sme boli pokrstení v Duchu Svätom. Prvé znamenie, ktoré sme pri ňom prijali, bolo znamenie kríža, ktoré nesie víťazný Baránok. Duch Boží spočinul na nás, urobil nás Božími deťmi a my máme v sile tohto Ducha premáhať hriech a svoje ľudské obmedzenia a svojím životom a skutkami lásky svedčiť o Kristovi.

Tí vševedkovia /vedci/ si myslia, že obyčajným pozorovaním evolučného pôsobenia (silnejší vyhráva) sú schopný spoznať podstatu lásky a dostať ju do svojej moci a použiť na svoje "vysoké" ciele. Vševedkovia túžia potom vložiť ju do stroja a stať sa stvoriteľmi. Túžia vyhlásiť sa za Bohov, preto aj Boha odmietajú aby im nestal v ceste niekto, kto bude slávnejší ako oni.

Keď si spočítate všetky dátumy uznávajúc, že Ježiš Kristus, Syn Boží, prišiel na Zem takmer pred 2000 rokmi, dospejeme k záveru, že stvorenie Zeme a zvierat (vrátane dinosaurov) sa uskutočnilo iba pred niekoľkými tisíckami rokmi (možno iba pred 6000 rokmi!), nie pred miliónmi rokov. Teda, ak je Biblia pravdivá (a ona je), dinosaury museli žiť v rámci minulých tisícov rokov.

Prečo nachádzame fosílie dinosaurov?....Aj keby na tej velikánskej lodi bola dostatočná miestnosť pre veľké živočíchy, možno Pán Boh poslal do Archy mladé dospelé jedince, aby mali ešte dostatok priestoru na rast....Nuž, čo sa stalo so všetkými pozemskými živočíchmi, ktoré nevošli do Archy? Jednoducho, utopili sa. Mnohé mohli byť zakryté tonami bahna pritom, keď besniaca voda zaplavila zem

Volba medzi stvorenim a evoluciou je vaznou volbou krestana. Pri stvoreni je Panom Boh, pre evolucii je panom clovek.

Zakladnym pravidlom evolucie je silnejsi zvitazi a prezije. Vysledkom takehoto myslenia su Hitlerove koncentracne tabory.

S Bohom mame nekonecnu zavislost, staveame sa malymi detmi a rozpravame k nebeskemu otcovi. S evoluciou sme hrdo nezavisli a rozpravame o prichadzajucich vekoch, kde Boha nepotrebujeme. Podla Biblie je clovek padle stvorenie. Podla evolucie je stvorenie na vzostupe a postupne sa zlepsujuce. V Biblii mame spasu pre slabych. V evolucne teorii prezitie silnejsieho. So stvorenim mame uctu k zivotu v akejkolvek forme, evolucia nam dava pravo zabit a vyberat si, kto sa nam narodi a zabit kazdeho cloveka s Dawnovym syndromom ci inou chorobou.

Ako krestania musime byt zastancami stvorenia, inymi slovami kreacionisti. Do akej miery, ci zajdeme az tak daleko, ako autor clanku, je azda druha vec. Niekedy ale viac verime ludskym teoriam - ale evolucia, ako ju chapal Darwin, je uz dnes jasne dokazatelne iba jednou z teorii, ako Pismu.

Vyvoj, evolucia, zmena od horsieho k lepsiemu je v absolutnom protiklade s potrebou vykupenia, jednorazoveho aktu Boha, ktory z padleho stvorenia znovutvori stvorenie nebeske.
Vznikol by velmi nahorkly koktail.
Boh stvoril cloveka. Stvoril ho ako dobreho tak, ako aj cele stvorenie. Cele stvorenie bolo dobre, dokonale.
Hriechom prislo do stvorenia poskodenie. Hriechom sa stvorenie pokazilo a az tak vnikla potreba toto stvorenie "opravit".
Kristovou obetou sa stvorenie stava znovu dobrym.
Evolucia hovori, ze vsetko bolo na zaciatku zle, nedokonale.
Ak zastavame evolucne postoje, Kristova obeta bola zbytocna, pretoze evoluciou sa postupne stanem lepsim. Nepotrebujem Krista.
Bohuzial, evolucne principy prinasaju so sebou presne to ovocie, ktore som napisal. Patri k nim nacizmus, komunizmus, materializmus, svet bez Boha. S tym sa musi vysporiadat kazdy zastanca "evolucneho" krestanstva. Evolucia a krestanstvo stoja na uplne opacnym poloch.

Moje zážitky nie sú snového charakteru. Svoj kontakt s pánom Ježišom Kristom zažívam v bdelom stave, kedykoľvek chcem. Nejedná sa o halucináciu ale o schopnosť duchovnej komunikácie.

Dosahovanie a prekračovanie rýchlosti zvuku a rýchlosti svetla majú obdobné sprievodné javy. Ak pri prekročení bariéry rýchlosti zvuku nadzvukovým lietadlom sa to prejaví akoby "výbuchom" zvuku, tak to isté sa stane so svetlom ak sa narazí a prekračuje jeho rýchlostná bariéra - výbuch svetla. To prežili mnohí, ale len v duchu, keď sa dostali tam, kde už neplatia zákony pozemskej fyziky a teda kde neplatí ani čas - a stali sa úplne slobodní, voľní v tom duchovnom stave.
Je to perfektné - neviem však, či materiálnymi prostriedkami dosiahnuteľné.

Noe mal podľa Biblie v čase potopy 600 rokov. Podľa toho, že kedysi ľudia žili v menej znečistenom prostredí a hlavne čistejším spôsobom, je pravdepodobné, že sa im menej opotrebovávali fyzické schránky a dožili sa aj vyššieho veku. Druhou stránkou veci je, že planéta nebola tak zaťažená temnom a rotovala teda na vyššej frekvencii, preto aj roky boli o niečo kratšie, ako dnes…

Ja však stále tvrdím, že mám toľko rozumu, aby som prijala radšej fakt, že ma stvoril niekto Výšší, než by som súhlasila s tým, že pochádzam z niečoho nižšieho. Toto je môj súkromný názor a viem, že sú aj takí, čo nesúhlasia, ale to je zase ich vec.

proroka sa da okrem ineho spoznat podla toho, ze hovori pravdu, lebo hovori, co mu povedal Boh ... inak moze kazdy hlasat, co chce


3.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 08:17 avatar
Pri štúdiu tejto tematiky pred rokmi som sa dopracovala k zaujímavému tvrdeniu, a síce, že Zlý a jeho služobnící, démoni a ďalšie entity sú mimoriadne inteligentní a dokážu prakticky všetko možné i nemožné, no NEDOKÁŽU ČÍTAŤ naše MYŠLIENKY. Že môžu poznať každý viditeľný a inými zmyslami vnímateľný detail nášho života, všetko, čo sme kedy urobili, povedali a napísali, no k našim myšlienkam prístup nemajú. Že z tohoto dôvodu sa preto i všetky exorcizmy musia konať nahlas, inak sú neúčinné, že i preto Zlý tak strašne nenávidí naše osobné modlitby, keď sa utiahneme bokom a v duchu (v Duchu) sa modlíme - rozprávame s naším Pánom a Bohom, keďže vtedy vôbec nevie o čom je reč. A teda modlitba je pre neho naša najstrašnejšia zbraň...

Len pre "okatých a ušatých". Zo 4-och kandidátov na prepustenie dostali šancu len dvaja. Ježiš a Barabáš. Ostatní dvaja boli Ježišoví osobní lotri, obyvatelia štvrtého rozmeru, ktorý patrí k tomuto svetu a je s ním dokonca životne previazaný. V zlom duševnom oddelení horí životný plameň živočícha. Palivom je vodík uvolnený z vody a horí vo vzduchu, ktorý tam dodávame. Neveriaci nech prestane na pár minút dýchať! Človek je ale duchovný a ten potrebuje pre život onakvejší oheň v 4-om rozmere. Na jeho roznietenie a udržiavanie nestačí poznanie (ani prazákonov) živočícha, ale len pokorná a vytrvalá modlitba. Živú vodu priniesol Ježiš a prijala ju matka zem. Svätého ducha máme žiadať od Nebeského otca. Kým sa takto nenarodíme znova je naša duchovná hodnota - nulová.

Boh utvoril človeka zo zeme a dal mu dušu mimozemského pôvodu. To, že ho spravil zo zeme znamená, že je zo zeme. A teda má všetky prvky zo zeme. Minerály, vitamíny, proteíny, cukry, tuky, bielkoviny, aminokyseliny.

No pravda je taka, ze veda sa existenciou Boha zaobera a co je najzaujimavejsie kvantova fyzika speje k potvrdeniu Jeho existencie.

Aj my sme sa minule modlili za dcerku, mala horucku a zväzovali sme tu chorobu, kladli sme na nu ruky a zehnali sme jej mocne a na druhy den nic. haleluja, Pan je mocny!


4.
označiť príspevok

sunny
   13. 5. 2008, 09:45 avatar
Určite diabol podopruje tvoje úvahy. Ty nemáš úctu pred ničím. Myslím to vážne.


5.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 09:50 avatar
Viem, že to myslíš vážne...to je na tom smutné.


6.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 09:56 avatar
sunny...a čo hovoríš na výroky iných kresťanov? toľko intelektu!


13.
označiť príspevok

sunny
   13. 5. 2008, 16:28 avatar
Smutné je, že ty na diabla neveríš, a pritom má na teba vplyv!


15.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 16:30 avatar
na teba má tiež vplyv všeličo, hovoriaca bábka


33.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 7. 2008, 15:33 avatar
Kaonashi vdaka za informaciu o ucinku slova.Dlho som sa domnieval že lud.bytost aj ako telo je jemnohmotnejsia než mnohí tzv.duchovia,skor demoni.pre nich je asi nase slovo z ust cosi ako myslienka,asi ju tak vnímaju lebo su hrubohmotnejsí.Nevsimol som si to o myslienkach a slove,ten rozdiel v ich reakcii.Vedel som že demonom sa zdame byt duchmi my ludia,a tí ktorí tiahnu ich smerom su im viditelnejší.A co sa týka tiež krestanov kedysi som i ja liecil prikladaním ruk,ale obvinili ma tie babky jeho mena,že ci nejde o belzebubovu moc tak som s krestanskými komunitami akehokolvek typu skončil.Pretože zlodej vzdy kričí chytte zlodeja,a oni su v tom majstri.


7.
označiť príspevok

Noemi
   13. 5. 2008, 12:00 avatar
Ja by som povedala,na to,aby sa clovek stal veriacim,nepotrebuje k tomu rozumne dovody,tie hraju ulohu pri vystupeni z viery


12.
označiť príspevok

krestan
   13. 5. 2008, 16:26 avatar
Rozumný alebo zodpovedajúci dôvod na vystúpenie, resp. dobrovoľné pochybovanie alebo stratu vieri neexistuje !!! Som o tom presvedčený !!!


8.
označiť príspevok

teista
   13. 5. 2008, 15:50 avatar
Kaonashi,
nie si ty náhodou homosexuál? Títo bojovní fundamentalistickí ateisti sú častokrát nezmierení homosexuáli alebo bisexuáli


9.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 15:55 avatar
Náhodou nie som :D A náhodou nie som ani fundamentalistický ani ateista :D Máš niečo proti homosexuálom?

som rád, že si prispel k velemúdrym teistickým výrokom celkom sám :D


10.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 16:02 avatar
Zaujímavé, že spomína ako homosexuáli sú údajne bojovní ateisti...častý je aj totiž prípad, že človek vychovaný vo viere sa nevie vyrovnať so svojou sexuálnou orientáciou prípadne aj nejakou tou úchylkou, deviáciou...a tak odchádza do seminára, aby sa tam kajal, očistil a čo ja viem čo ešte. To prostredie asi ale zjavne nemá očakávaný efekt a tak hľa, vyše 5000 prípadov pedofilných kňazov len v USA


11.
označiť príspevok

teista
   13. 5. 2008, 16:11 avatar
Náhodou nie, tak ako potom? Zapálení ateisti bývajú nezmierení homosexuáli alebo bi.... Nič proti nim nemám pokiaľ ma neobťažujú...Čo nepovieš, takže dokonaca úchylka...
Je jedno ako si to pomenuješ, ateista alebo agnostik... proste to, čo tu tak zapálene a hlúpo robíš proti veriacim.
Chodievaš aj niekam von a venuješ sa aj volačomu inému, alebo všetok čas tráviš len tu?


14.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 16:28 avatar
teista
no, sú dve možnosti...áno nie, ja som povedal, že nie...tak hádaj aká je odpoveď (nápoveda - je to tá druhá z dvoch)...úchylkou som myslel niečo iné, nie homosexualitu.
,,Je jedno ako si to pomenuješ, ateista alebo agnostik... proste to, čo tu tak zapálene a hlúpo robíš proti veriacim." zapálene? ani nie, len som našiel pár pekných vecí na nete...tak sa o ne delím nemetám sa po zemi s vyplazeným jazykom v tranze ani nevypliešťam oči na barokovú sošku, dokonca ani nie som v žiadnej antiklerikálnej organizácii...kde ty vidíš ten zápal, nerozumiem :D
prečo myslíš, že niečo čím trávim pár minút denne mi zabraňuje chodiť von alebo venovať sa niečomu inému? :D

a ty? ako je to s tebou? veď sa zdôver, čo ťa prinútilo uveriť v boha a hovoriť si teista? kto ti povedal o homosexálnych ateistoch? často sa z človeka stane ateista skôr z racionálnych dôvodov...na rozdiel od iracionálnych, ktoré vedú k viere


16.
označiť príspevok

teista
   13. 5. 2008, 16:45 avatar
povedal si že nie si náhodou, to sa tak niekedy hovorí, náhodu nie, ale inak áno.
veľmi zapálene a hlúpo tu už dlhšie a možno celý čas konáš proti veriacim.... Je jedno či to alebo ono nájdeš na nete, medzi satanistami alebo to píšeš sám... ale robíš to a zjavne s emóciami...Prvadepodobne trpíš nejakými problémami, lebo normálny človek to nerobí. Veriaci ti povie rovno, toto je zlé a to sa ti nepáči. satanista by ťa za to ešte pochválil.
keď si aj spätne pozriem príspevky na fóre kolko času tu tráviš, tak je toho fakt veľa, celé dni.. hneď ako som ti napísal si zareagoval, ako keby si si to tu neustále kontroloval, no proste...
Tebe sa určite nebudem zdôverovať s vierou, veria aj rozumní ľudia, len niektorí nezmierení homosexuáli a bisexuáli sa strašne stavajú proti, zrejme aj medzi satanistami je ich hodne


17.
označiť príspevok

Kaonashi
   13. 5. 2008, 17:19 avatar
pravdepodobne trpím nejakými problémami, lebo píšem svoj názor na rozličné nezmysly, ktoré si to ani nezaslúžia :D
vieš...nemal som čo robiť, tak som len klikal, máš pravdu, kontroloval som, lebo som bol zvedavý :D
ale vieš čo? máš pravdu, je to mrhanie časom, už sem nenapíšem.


26.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 5. 2008, 22:31 avatar
..prečo nenapíšeš ? Bola to celkom dobrá diskusia   Dúfam, že si nestratil pri nej nervy, bola by ťa škoda..


18.
označiť príspevok

ateista muž
   13. 5. 2008, 17:46 avatar
veľmi pekne napíane Kaonashi(myslim vsetko v tejto teme)


21.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   20. 5. 2008, 22:33 avatar
hohoooo....


22.
označiť príspevok

Kaonashi
   20. 5. 2008, 22:45 avatar
santa claus dorazil


23.
označiť príspevok

fajer
   20. 5. 2008, 23:00 avatar
to sa zase nasmejeme


24.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   25. 5. 2008, 22:20 avatar
fakt vtipné


25.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 5. 2008, 22:26 avatar
..knihomolka, ale to je už starý vtip. Len sa pozri na dátum  


27.
označiť príspevok

astray
   27. 5. 2008, 16:59 avatar
Keď už sa tu toľko popísalo o Noemovej arche, zaráža ma fakt, že načo musel Noe vlastne pochytať tie všetky zvery a absolvovať s nimi kurióznu pakáreň pri potope. Boh mohol predsa nechať všetky utopiť a potom ich zase šmahom ruky stvoriť, veď predtým to dokázal za 1 deň. Načo také komplikácie? Predpokladám, že tých zverov mohlo byť niekolko desiatok – stovák párov. Ale čo tie desaťtisíce ďalších - asi predsa len zdochli a musel ich nakoniec vytvoriť znova. Alebo na začiatok ich bolo len tolko, kolko sa zmestilo do archy a aj tak podorábal tie množstvá iných. To konečne dokazuje aj nezmyselnosť evolučnej teórie. Je predsa jasné že za tých pár tisíc rokov by predsa toľko nových druhov evolúcia nestihla. On to spravil asi už pár dní po skončení potopy. Myslím, že veľká chyba sa stala, že dobšinského rozprávky nemohli byť nejak aspoň dodatočne pojaté do Biblie. Vedľa rozprávky o Noemovej arche tam mohli hrdo existovať a neboli by zaťažovali decká sadistickými, obscénnymi, menštruačnými, incestnými, vražednými a inak uderenými scénami tak jak to robia ostatné kapitoly toho najznámejšieho biblického kompilátu.


29.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 5. 2008, 10:14 avatar
astoray..vlúdila sa ti tu chybička. Boh stvoril zem nie za jeden deň, ale potreboval na to šesť dni. Ten siedmy, odpočíval.Podla toho ako som čítala, bola to práve sobota a nie nedeľa. Sobota bola Hospodinov deň ( nepísalo so o Božom ) hebrejsky - šabbát.
O Noénovej arche rozmýšlam aj ja, Nie až tak hrubozrno, ale rozmyšlam..


31.
označiť príspevok

Bonna
   29. 5. 2008, 16:13 avatar
ja som veriaca, ale biblia sa mi zdá, ako rozprávková kniha - mnohé veci sú tam nelogické a neuveriteľné  


28.
označiť príspevok

kryo123 muž
   27. 5. 2008, 22:22 avatar
mozno mu robilo problem znovu vytvorit raj, posadit strom vedenia a vyhnanim Janka a Marienku(Adam a Eva uz boli) z raja  aspon je vidiet ze Boh nema rad stereotyp


30.
označiť príspevok

astray
   29. 5. 2008, 13:32 avatar
Mojka – sorry. Ty si vedľa ! Pozemské zvery robil Boh podľa Biblie konkrétne 6. deň. Deň pred tým bastlil ryby a vtáky.
Medzitým som si pozrel jak to bolo presne s Noem a archou a musím uznať, že som sa po dlhej dobe odkedy som to naposledy čítal veľmi dobre zabavil. Noemova archa bola bombový a kolosálny projekt, aj na dnešné časy by to bola fuška. Skúste nabrať po sedem párov z každého druhu „čistých“ zvierat a po páre z každého „nečistého“ druhu. Okrem toho ešte aj vtáctvo takým istým spôsobom, predpokladám, že tam by stačilo len po páre, lebo neviem presne či je definované, že aj vtáctvo sa delí na čisté a nečisté. Matematicky vzaté muselo to byť minimálne niekoľko tisíc párov (teda skôr niekoľko desiatok tisíc párov). Zabezpečiť lodný priestor, potravu a zorganizovať príslušné práce na prežitie takej masy to si neviem predstaviť. Na arche bolo oproti zvieratstvu v podstate len pár ľudí – Noe a jeho synovia Sem, Cham a Jafet s rodinami. Asi sa pôjdem spýtať niekam do zoologickej jak sa to robí, aby sa pár ľudí postaralo o tisíce zvierat tak aby nepodochli od hladu a smädu... Potopa mala trvať 40 dní, pričom „vody ovládali zem ešte stopäťdesiat dní“. Takže vlastne ani nevieme ako dlho to bolo lebo tie dva originálne údaje z tej istej knihy - Genezis – Gn 7 si nejak odporujú. A nakoniec to najlepšie - najviac ma knihy Gn 9 zabavil príbeh o Noemovi a jeho synovi Chamovi, ktorý zbadal otca ležať ožratého s holým „oným“ teda so svojou „nahotou“ jak to nazýva biblia. Za to ho postihol trest – celkom slušná kliatba na celé jeho pokolenie. Paradoxne ožran, čo celý škandál spôsobil, ostal ctihodný a bez trestu. Akékoľvek podobenstvá s našimi celebritami vopred zavrhujem.


32.
označiť príspevok

Degon
   30. 5. 2008, 10:25 avatar
Astray, ale ten príbeh s tým ožranom a trestom dokazuje iba to, že už v tej dobe mali demokraciu akú máme aj teraz, nie...Aj my trpíme za hriechy našich predstaviteľov. Takže - nič nového pod slnkom... 


34.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   12. 7. 2008, 20:44 avatar
Ateisti vedia viac o kresťanstve, než kresťania??? To snáď nemyslíš vážne.


36.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 7. 2008, 20:57 avatar
Može to byt tak,nepriatelia sa navzajom velmi dobre poznaju,veci ktore si o sebe ani len neuvedomís a ani nevsimnes tie zvycajne zarytý oponent pozna.Kedysi aj Satan spolu so synmi božimi predstupil pred Hospodina a upozornil ho na Joba.


35.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   12. 7. 2008, 20:53 avatar
Poučka znie:kresťan je ten kdo je pokrstený a verí. Chápeš? Nemusí byť profesor biológie, kozmológie, histórie...


37.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   12. 7. 2008, 21:08 avatar
Ateisti aj kresťania obhajujú svoje presvedčenie. Niekedy presvedčí jeden druhého inokedy nedospejú k žiadnemu záveru.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:44,  djjaro tak prestaň bojovať proti pravde
dnes, 13:44,  Ja niesom nikoho POSKOK AKO TY , NIKOHO ROZUMIES ? Ja som proti vsem ,
dnes, 13:43,  Zmier sa s tym ze vcera tvoj vodca prehral , v LEVOCI
dnes, 13:43,  djjaro ty chod medzi primitívov ktorých obhajuješ a skús z nich urobiť slušných ľudí
dnes, 13:42,  djjaro ty náš klamár, je tu video z tejto akcie kde je vidieť lúzu čo vyvádzala.
dnes, 13:42,  Otazka znie coho si schopny ,,, spravit pre pravdu ,
dnes, 13:41,  odkedy pretláčajú prenasledovanie ľudí za názor, znemožnovať zhromaždenia nepohodlnej...
dnes, 13:41,  Pekne si precitaj nejake eva aniel eli um , A potom sa skonsoliduj ,
dnes, 13:41,  Na každú otázku existuje jednoduchá nesprávna odpoveď :)
dnes, 13:40,  si myslis ze to otocis ? Nie veruze nebude tak ako piskat budes , Este som tu ja debilek drzy
dnes, 13:39,  Isteze a policia stala pri nich a nikoho nezatkli , To hovor svojmu vodcovi
dnes, 13:39,  19Ty yebo , Odvadzam pozornost , Ach taka fajna tema ,,, odvadzas pozornost od pravdy kde tvoj...
dnes, 13:38,  https://pics.wikifeet.com/Livia-Brito-Feet-2223757.jpg
dnes, 13:38,  djajro liberálna lúza navozila cigánov autobusmi ktorí nadávali, vyhrážali sa, revali...
dnes, 13:38,  Odkedy ich ženie duch fašizmu? :)
dnes, 13:37,  Na kazku otazku sa najde odpoved ,
dnes, 13:37,  Náhodou, nie je to s ním o nič horšie, než s fotonom, milanickom, osvietenym a partofgodom :)
dnes, 13:37,  djjaro správaš sa ako typický trol :) odvádzaš primitívne pozornosť od témy
dnes, 13:36,  Daj si snicker , ty si zalozil temu nie ja , Tebe nieco vadi , ja ti len kontrujem ako viem ,
dnes, 13:36,  Odkedy pretláčajú fašistické praktiky
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 688 bytes in 0,580 seconds)