Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

10 zakázaných vecí, ktoré treba legalizovať.

41
reakcií
1188
prečítaní
Tému 29. januára 2014, 18:20 založil winry.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
30. 09. 2009
31
26. 06. 2019
24
11. 03. 2015
36

1.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 18:20 avatar
Svet je plný nezmyslov a medzi hlavnú desiatku patria aj kúsky zakázaného ovocia, ktoré by nemali byť mimo zákon. Legalizácia delí veci na dobé a zlé, ako ale dokážeme, nie všetko je tak jednoznačné, ako zákon káže.

Spánok
Nehovoríme o nočnom zalomení, ale legalizácii spánku počas dňa. Napríklad v práci. Dať si hodinu šlofíka je už v Indii právo. V Oklahome musí spať vodič vrtuľníka pred letom desať hodín. A to nehovoríme o hojne rozšírenej sieste. Skúste sa s tým obrátiť na zamestnávateľa, keď už chce byť svetový!

Doping
Nehovoríme, že je správny, ale ako hovorí štúdia, medzi športovcami je skutočne roztrúsený a hojný. Pritom sa často vďaka mimo zákonnosti nedostatočne testuje a nie sú známe ani klinické štúdie. Energia a posila organizmu by tak boli omnoho menej škodlivé.

Samovražda
Kto chce, toho by nemuseli kriesiť niekde na jednotke intenzívnej starostlivosti, či liečiť z traumy v psychiatrickej liečebni. Zástancovia samovrážd vravia, že je jedno, či sa človek samovraždí pomaly stravou, alkoholom, fajčením, alebo si pomôže rýchlo, napríklad cez okno.

Hazard
Máme to šťastie, že u nás je povolený, ale nie je to tak na celom svete. S hazardom je to ako s marihuanou, niekde si užijete, inde idete do basy. Takže sa vôbec nebojte využiť hazardných praktík a okúsiť vzrušenie z risku. Patríme medzi tých, čo môžu slobodne prehrať aj vlastné gate.

Marihuana
Holanďania to vychytali a my ostatní im ticho závidíme. Neustále porovnávanie a uvádzanie rizík je aj tak zbytočné. Čo rastie v prírode, na to by mal mať každý právo, žiadne obmedzenia.

Šalvia divotvorná
Ďalšia vec, pri ktorej máme pred svetom navrch. U nás je veľmi obľúbená, zakázaná je v Austrálii, Dánsku, Švédsku, Belgicku a Nemecku. Nešťastníkom môžeme potvrdiť, že by mala byť legálna. Má antidepresívne účinky a dokonca pomáha pri Alzheimerovej chorobe, či schizofrénii. Je nápomocná aj pri liečbe z kokaínovej závislosti.

Alkohol
Prohibícia ukázala, čo sa stane po zakázaní alkoholu. Je to asi najmarkantnejší dôkaz, prečo by mali byť alkoholické nápoje dostupné všade na svete. Všetko zakázané je nakoniec dostupné, akurát falšované, nezdravé a drahé. Moslimovia by súhlasili. Na zdravie!

Prostitúcia
Vybrať si slečnu ako v obchode, to by nemusel byť iba sen. Konečne by sa už nemuseli muži skrývať po rôznych kútoch sveta, keď chcú naplniť svoje prirodzené pudy. Prostitúcia patrí na zoznam činnosti, ktoré sú v jednej krajine skutočne tvrdo trestané, inde povolené. Pritom všade žijú rovnakí chlapi. Vy tomu rozumiete?

Eutanázia
Veľmi diskutované téma, no slobodné rozhodnutie v tom, či si vziať život alebo nie, je rovnaké ako pri samovražde. Prípad Aruny Shaunbag, kde súd rozhodol, že pasívna eutanázia môže byť akceptovaná. Možno prvý krok k umelému nepredlžovaniu ľudského trápenia.

Manželstvá homosexuálov
Veď nech sa vezmú, keď im to chutí. Na druhej strane, o čom by diskutovali všetci horkokrvní intelektuáli?

Autor: Marcos

22.
označiť príspevok

Krištof
   29. 1. 2014, 20:21 avatar
Siesta v práci - možnosť napr. pol hodinového oddychu navyše (okrem obeda) by mohla byť fajn. Otázne je, či by tú pol hodinu zamestnávatelia mali platiť alebo nie.

Situáciu v oblasti dopingu by som nemenil, ten by som nepovolil. Kto dosiahol športový alebo iný úspech falošne, užívaním steroidných hormónov alebo inými "umelými" zakázanými látkami, nech je odlíšený od poctivých športovcov a pod. Keď mu na to prídu, nech mu aj prípadne vezmú medailu a pod. Nech sa prejaví prirodzený talent a tréning, nie používanie dopingu. Okrem toho ide aspoň v niektorých prípadoch o škodlivo až letálne (smrteľne) pôsobiace látky.

Samovraždy sa niekedy realizujú. Nie je to prirodzená vec, skôr prejav choroby, krízy a pod.

Osobne hazard nemusím. Asi do istej miery je to akceptovateľné, ak to tú mieru nepresiahne.

Marihuana by mohla byť u nás o niečo miernejšie posudzovaná, ak už si niekto chce dať v rámci vlastnej potreby... Nehovorím o nelegálnom obchodovaní s tým bez zdanenia, pochybnej kvality "tovaru" a pod. Treba však hovoriť aj o rizikách. Aj v Holandsku sa to čiastočne reguluje. Niečo iné sú tvrdé drogy. Niekomu nestačí marihuana a hašiš (zdroj oboch je konope siate) a prechádza na tvrdé drogy. Koka, z ktorej sa vyrába kokaín a morfium, ktorého sa vyrába heroín, tiež rastú v prírode a je známe, že škodia. Závislí potom majú nielen poškodené zdravie a fungovanie v spoločnosti, lež sa aj dopúšťajú trestnej činnosti vo zvýšenej miere.

Alkohol je u nás legálny. Osobne "praktizujem" občasné mierne pitie, v piatok či sobotu večer :-)

Prostitúciu nemusím. Prostitutky nie sú práve príťažlivé, je to vec estetiky a etiky, ale aj medicíny, pretože môžu mať častejšie určité infekcie a neraz aj drogujú. Na druhej strane do určitej miery to treba tolerovať, existuje to, nájdu sa aj zákazníci.

Eutanázia je kontroverzná téma. Možno ak by si to nevyliečiteľne chorý vyslovene želal... pasívnu eutanáziu...

Homosexuáli sa asi nechcú sobášiť preto, že "im to chutí". Je tam skôr právny aspekt.

Tak niektoré veci sú nelegálne, napr. vraždy, lúpeže, tvrdé drogy, znásilňovanie žien... Ale zas žiadny extrém nie je dobrý, ani prílišná prísnosť, zakazovanie, ani prílišný liberalizmus, povolovanie všetkého
Súhlasí winry

37.
označiť príspevok

winry žena
   30. 1. 2014, 11:55 avatar
Ake mile sykorky mas v avatare, to si fotil ty?
Presne tak, extremy nic neriesia. Vsetko povolene mat by proste ani neslo...ako si uz nacrtol...zabijat sa legalne by znamenalo zaciatok konca....atd.
Súhlasí Krištof

41.
označiť príspevok

Krištof
   31. 1. 2014, 20:47 avatar
Teraz som si všimol your reaction. Nno hej, pekné sýkorky, aj v zime ich tu vidieť. Neviem kto to fotil, nepoznám ho, ale hodí sa do avataru this season :-)

42.
označiť príspevok

winry žena
   31. 1. 2014, 20:50 avatar
Ja som ich fotila vlani v praci, tento rok som este nestihla...aj sykorky belase su krasnucke
Súhlasí Krištof

2.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 18:22 avatar
Co zakazane, by ste legalizovali vy? )
Mne sa pozdava ten spanok 

5.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   29. 1. 2014, 19:33 avatar
2. mne ani nie, kvôli spánku ostávať dlhšie v robote ? a načo ? :-)

6.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 19:37 avatar
akoze dlhsie, to by mal byt uz zahrnuty do 8hod. pracovnej doby 

8.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   29. 1. 2014, 19:41 avatar
6. teraz som si len tak na chvíľku predstavila, kde by spali moji kolegovia....a ten chrapot, no tak to si radšej ani nepredstavujem  

11.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 19:43 avatar
jaaj, tak ja mam len sefa, ktory si v praci kludne pospi, ved ma svoju kanc.
a my baby mame tam na satni madrace, len to povolenie nam chyba 

7.
označiť príspevok

dodo...best muž
   29. 1. 2014, 19:39 avatar
...winry,predstav si,zeby si si tych 10 zakazanych veci uzivala...)))nem0zneeee)))

9.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 19:41 avatar
dovolene, este neznamena, ze sa na to vsetko vrhnes...ja nepijem trebars kavu, kludne ju mozu zakazat 

3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 1. 2014, 18:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

4.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 18:56 avatar
tak s tou este skusenosti nemam, aj ked mnohym ludom uz pomohla pri roznych zdravotnych problemoch...tiez si myslim, ze by z nej nemuseli robit nieco odstrasujuce...alkohol nikomu neprekaza.. 

10.
označiť príspevok

Al_ice
   29. 1. 2014, 19:42 avatar
zo vsetkych zakazov je najsladsi poobedny slofik  
Súhlasí winry

12.
označiť príspevok

dodo...best muž
   29. 1. 2014, 19:50 avatar
...pr0stitujuci h0m0sexual,p0 spanku v praci,zasiel d0 lesa,p0chutil si na salvii,uzil tr0cha d0pingu,aby nabral 0dvahu p0ziadat 0 eunataziu,pret0ze nep0ch0dil,zapalil si marisku,zasiel d0 herne,prehral tie sv0je gate,tak si ukrad0l flasu alk0h0lu a v0zlalej sk0cil cez t0 0kn0,c0 sp0minala Winry....hehe,jeden den sl0b0dy... 

13.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 20:02 avatar
tak surovu salviu som este nejedla...tie dalsie mnohe veci som tiez neskusala, ale najviac ma zaujala prave ona.. 

15.
označiť príspevok

Al_ice
   29. 1. 2014, 20:07 avatar
13. salvii(babskeho ucha) je viac druhov,ja mam v zahrade tuto
painlessgarden.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

16.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 20:08 avatar
krasna, ale jedla si ju niekedy surovu?

17.
označiť príspevok

Al_ice
   29. 1. 2014, 20:09 avatar
16. nejedla, ma to nenapadlo 
Súhlasí winry

14.
označiť príspevok

dodo...best muž
   29. 1. 2014, 20:06 avatar
...ja sa z marisky rehnim,ale p0t0m mi je zle,0d zaludka..

18.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 20:09 avatar
mne kamos povedal, ze ja ju nepotrebujem, lebo viac sa rehotat uz neda 
tak mozno by ma rozplakala, ktovie..

19.
označiť príspevok

dodo...best muž
   29. 1. 2014, 20:14 avatar
...ja si zapalim zriedka,aj t0 iba ked p0trebujem tr0cha vypnut m0z0k 0d pr0blem0v...

20.
označiť príspevok

Al_ice
   29. 1. 2014, 20:17 avatar
19. teraz som zhrozena a pohorsena  

21.
označiť príspevok

dodo...best muž
   29. 1. 2014, 20:20 avatar
...all_ice...dufam,ze ti t0 nez0stane...)
Súhlasí Al_ice

23.
označiť príspevok

Al_ice
   29. 1. 2014, 20:22 avatar
21. ked vidim dzojnta,tak pred nim zatrimem krucifiksom  

26.
označiť príspevok

dodo...best muž
   29. 1. 2014, 20:28 avatar
...jak pisem,trimala by si zriedka...)
Súhlasí Al_ice

24.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 20:23 avatar
dokazem nemysliet na povel, velmi mi pomahaju slova jedneho neviditelneho...bud tu, nikde inde...
niekedy som masochistka a chcem byt inde, aj ked je to asi hlupost...

25.
označiť príspevok

Al_ice
   29. 1. 2014, 20:27 avatar
24. ze si si teraz jedneho ubalila?  
Súhlasí dodo...best

31.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 1. 2014, 20:39 avatar
Prečo,mňa, ked bijú, tiež utekám -> chcem byť inde  

27.
označiť príspevok

dodo...best muž
   29. 1. 2014, 20:29 avatar
....24,Winry a teraz t0 prepis d0 zr0zumitelna..)

29.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 20:36 avatar
no tak to bude asi problem...
ked som smutna, ked sa mocem tam kde nemam, v minulosti,v buducnosti a tak podobne,tak ma na to upozorni, aby som sa uvedomila...a zila tam, kde mam.

32.
označiť príspevok

dodo...best muž
   29. 1. 2014, 20:39 avatar
..ja sa d0 minul0sti d0stavam sam0v0lne,aj ked nie velmi rad,aleee rad s0m v buducn0sti,s n0hamy v prit0mn0sti..)

28.
označiť príspevok

servis žena
   29. 1. 2014, 20:30 avatar
win, možno mi unikla pointa témy, pravda je...ty si ma zaujala slovami neviditelného...aplikované na mňa...som tu lebo som masochistka...ale prináša to skúsenosť, tak to má byť.

30.
označiť príspevok

winry žena
   29. 1. 2014, 20:38 avatar
je to len prechodny stav, ervi..., ale nie je ani dobre zotrvavat v tamase...

33.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 1. 2014, 09:00 avatar
Ešte mnohoženstvo mi tam chýba.......   No nech je aj mnohomužstvo...... 

34.
označiť príspevok

winry žena
   30. 1. 2014, 09:10 avatar
To by bolo na slucku 

35.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 1. 2014, 09:15 avatar
Prečo ? Jeden muž by ti robil domáceho opravára, druhý by bol na kultúru a tretí by sa staral o deti a štvrtý o tvoju rozkoš......to by sa ti nepáčilo ? To by si štyroch nezvládla ??????? 

36.
označiť príspevok

winry žena
   30. 1. 2014, 10:51 avatar
Nie nepacilo. Nepotrebujem poskokov

38.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 1. 2014, 11:57 avatar
Marcosovi by som zakazal pisat.

39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 1. 2014, 12:05 avatar
Čiže si proti slobode slova. Aspoň vidíš, že to s tou požiadavkou na slobodu slova nie je jednoduché.

40.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 1. 2014, 12:08 avatar
Poniektorym by som zakazal aj zit.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Nie šaty z hodvábu, nie prsteň zo zlata, ale srdce čisté je ozdobou dievčaťa.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(117 119 bytes in 0,602 seconds)