hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

10 zakázaných vecí, ktoré treba legalizovať.

príspevkov
34
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 29.1.2014 18:20
posledná zmena 31.1.2014 20:50
1
29.01.2014, 18:20
Svet je plný nezmyslov a medzi hlavnú desiatku patria aj kúsky zakázaného ovocia, ktoré by nemali byť mimo zákon. Legalizácia delí veci na dobé a zlé, ako ale dokážeme, nie všetko je tak jednoznačné, ako zákon káže.

Spánok
Nehovoríme o nočnom zalomení, ale legalizácii spánku počas dňa. Napríklad v práci. Dať si hodinu šlofíka je už v Indii právo. V Oklahome musí spať vodič vrtuľníka pred letom desať hodín. A to nehovoríme o hojne rozšírenej sieste. Skúste sa s tým obrátiť na zamestnávateľa, keď už chce byť svetový!

Doping
Nehovoríme, že je správny, ale ako hovorí štúdia, medzi športovcami je skutočne roztrúsený a hojný. Pritom sa často vďaka mimo zákonnosti nedostatočne testuje a nie sú známe ani klinické štúdie. Energia a posila organizmu by tak boli omnoho menej škodlivé.

Samovražda
Kto chce, toho by nemuseli kriesiť niekde na jednotke intenzívnej starostlivosti, či liečiť z traumy v psychiatrickej liečebni. Zástancovia samovrážd vravia, že je jedno, či sa človek samovraždí pomaly stravou, alkoholom, fajčením, alebo si pomôže rýchlo, napríklad cez okno.

Hazard
Máme to šťastie, že u nás je povolený, ale nie je to tak na celom svete. S hazardom je to ako s marihuanou, niekde si užijete, inde idete do basy. Takže sa vôbec nebojte využiť hazardných praktík a okúsiť vzrušenie z risku. Patríme medzi tých, čo môžu slobodne prehrať aj vlastné gate.

Marihuana
Holanďania to vychytali a my ostatní im ticho závidíme. Neustále porovnávanie a uvádzanie rizík je aj tak zbytočné. Čo rastie v prírode, na to by mal mať každý právo, žiadne obmedzenia.

Šalvia divotvorná
Ďalšia vec, pri ktorej máme pred svetom navrch. U nás je veľmi obľúbená, zakázaná je v Austrálii, Dánsku, Švédsku, Belgicku a Nemecku. Nešťastníkom môžeme potvrdiť, že by mala byť legálna. Má antidepresívne účinky a dokonca pomáha pri Alzheimerovej chorobe, či schizofrénii. Je nápomocná aj pri liečbe z kokaínovej závislosti.

Alkohol
Prohibícia ukázala, čo sa stane po zakázaní alkoholu. Je to asi najmarkantnejší dôkaz, prečo by mali byť alkoholické nápoje dostupné všade na svete. Všetko zakázané je nakoniec dostupné, akurát falšované, nezdravé a drahé. Moslimovia by súhlasili. Na zdravie!

Prostitúcia
Vybrať si slečnu ako v obchode, to by nemusel byť iba sen. Konečne by sa už nemuseli muži skrývať po rôznych kútoch sveta, keď chcú naplniť svoje prirodzené pudy. Prostitúcia patrí na zoznam činnosti, ktoré sú v jednej krajine skutočne tvrdo trestané, inde povolené. Pritom všade žijú rovnakí chlapi. Vy tomu rozumiete?

Eutanázia
Veľmi diskutované téma, no slobodné rozhodnutie v tom, či si vziať život alebo nie, je rovnaké ako pri samovražde. Prípad Aruny Shaunbag, kde súd rozhodol, že pasívna eutanázia môže byť akceptovaná. Možno prvý krok k umelému nepredlžovaniu ľudského trápenia.

Manželstvá homosexuálov
Veď nech sa vezmú, keď im to chutí. Na druhej strane, o čom by diskutovali všetci horkokrvní intelektuáli?

Autor: Marcos
none
17

1. 29.01.2014, 18:20

Svet je plný nezmyslov a medzi hlavnú desiatku patria aj kúsky zakázaného ovocia, ktoré by nemali byť mimo zákon. Legalizácia delí veci na dobé a zlé, ako ale dokážeme, nie všetko je tak jednoznačné, ako zákon káže.

Spánok
Nehovoríme o nočnom zalomení, ale legalizácii spánku počas dňa. Napríklad v práci. Dať si hodinu šlofíka je už v Indii právo. V Oklahome musí spať vodič vrtuľníka pred letom desať hodín. A to nehovoríme o hojne rozšírenej sieste. Skúste sa s tým obrátiť na zamestn...

29.01.2014, 20:21
Siesta v práci - možnosť napr. pol hodinového oddychu navyše (okrem obeda) by mohla byť fajn. Otázne je, či by tú pol hodinu zamestnávatelia mali platiť alebo nie.

Situáciu v oblasti dopingu by som nemenil, ten by som nepovolil. Kto dosiahol športový alebo iný úspech falošne, užívaním steroidných hormónov alebo inými "umelými" zakázanými látkami, nech je odlíšený od poctivých športovcov a pod. Keď mu na to prídu, nech mu aj prípadne vezmú medailu a pod. Nech sa prejaví prirodzený talent a tréning, nie používanie dopingu. Okrem toho ide aspoň v niektorých prípadoch o škodlivo až letálne (smrteľne) pôsobiace látky.

Samovraždy sa niekedy realizujú. Nie je to prirodzená vec, skôr prejav choroby, krízy a pod.

Osobne hazard nemusím. Asi do istej miery je to akceptovateľné, ak to tú mieru nepresiahne.

Marihuana by mohla byť u nás o niečo miernejšie posudzovaná, ak už si niekto chce dať v rámci vlastnej potreby... Nehovorím o nelegálnom obchodovaní s tým bez zdanenia, pochybnej kvality "tovaru" a pod. Treba však hovoriť aj o rizikách. Aj v Holandsku sa to čiastočne reguluje. Niečo iné sú tvrdé drogy. Niekomu nestačí marihuana a hašiš (zdroj oboch je konope siate) a prechádza na tvrdé drogy. Koka, z ktorej sa vyrába kokaín a morfium, ktorého sa vyrába heroín, tiež rastú v prírode a je známe, že škodia. Závislí potom majú nielen poškodené zdravie a fungovanie v spoločnosti, lež sa aj dopúšťajú trestnej činnosti vo zvýšenej miere.

Alkohol je u nás legálny. Osobne "praktizujem" občasné mierne pitie, v piatok či sobotu večer :-)

Prostitúciu nemusím. Prostitutky nie sú práve príťažlivé, je to vec estetiky a etiky, ale aj medicíny, pretože môžu mať častejšie určité infekcie a neraz aj drogujú. Na druhej strane do určitej miery to treba tolerovať, existuje to, nájdu sa aj zákazníci.

Eutanázia je kontroverzná téma. Možno ak by si to nevyliečiteľne chorý vyslovene želal... pasívnu eutanáziu...

Homosexuáli sa asi nechcú sobášiť preto, že "im to chutí". Je tam skôr právny aspekt.

Tak niektoré veci sú nelegálne, napr. vraždy, lúpeže, tvrdé drogy, znásilňovanie žien... Ale zas žiadny extrém nie je dobrý, ani prílišná prísnosť, zakazovanie, ani prílišný liberalizmus, povolovanie všetkého
none
29

17. Krištof 29.01.2014, 20:21

Siesta v práci - možnosť napr. pol hodinového oddychu navyše (okrem obeda) by mohla byť fajn. Otázne je, či by tú pol hodinu zamestnávatelia mali platiť alebo nie.

Situáciu v oblasti dopingu by som nemenil, ten by som nepovolil. Kto dosiahol športový alebo iný úspech falošne, užívaním steroidných hormónov alebo inými "umelými" zakázanými látkami, nech je odlíšený od poctivých športovcov a pod. Keď mu na to prídu, nech mu aj prípadne vezmú medailu a pod. Nech sa prejaví prirodzený talen...

30.01.2014, 11:55
Ake mile sykorky mas v avatare, to si fotil ty? 🙂
Presne tak, extremy nic neriesia. Vsetko povolene mat by proste ani neslo...ako si uz nacrtol...zabijat sa legalne by znamenalo zaciatok konca....atd.
👍: Krištof
none
33

29. 30.01.2014, 11:55

Ake mile sykorky mas v avatare, to si fotil ty? 🙂
Presne tak, extremy nic neriesia. Vsetko povolene mat by proste ani neslo...ako si uz nacrtol...zabijat sa legalne by znamenalo zaciatok konca....atd.

31.01.2014, 20:47
Teraz som si všimol your reaction. Nno hej, pekné sýkorky, aj v zime ich tu vidieť. Neviem kto to fotil, nepoznám ho, ale hodí sa do avataru this season :-)
none
34

33. Krištof 31.01.2014, 20:47

Teraz som si všimol your reaction. Nno hej, pekné sýkorky, aj v zime ich tu vidieť. Neviem kto to fotil, nepoznám ho, ale hodí sa do avataru this season :-)

31.01.2014, 20:50
Ja som ich fotila vlani v praci, tento rok som este nestihla...aj sykorky belase su krasnucke 🙂
👍: Krištof
none
2
29.01.2014, 18:22
Co zakazane, by ste legalizovali vy? 🙂)
Mne sa pozdava ten spanok
none
5

2. 29.01.2014, 18:22

Co zakazane, by ste legalizovali vy? 🙂)
Mne sa pozdava ten spanok

29.01.2014, 19:33
2. mne ani nie, kvôli spánku ostávať dlhšie v robote ? a načo ? :-)
none
6

5. 29.01.2014, 19:33

2. mne ani nie, kvôli spánku ostávať dlhšie v robote ? a načo ? :-)

29.01.2014, 19:37
akoze dlhsie, to by mal byt uz zahrnuty do 8hod. pracovnej doby
none
7

6. 29.01.2014, 19:37

akoze dlhsie, to by mal byt uz zahrnuty do 8hod. pracovnej doby

29.01.2014, 19:41
6. teraz som si len tak na chvíľku predstavila, kde by spali moji kolegovia....a ten chrapot, no tak to si radšej ani nepredstavujem
none
10

7. 29.01.2014, 19:41

6. teraz som si len tak na chvíľku predstavila, kde by spali moji kolegovia....a ten chrapot, no tak to si radšej ani nepredstavujem

29.01.2014, 19:43
jaaj, tak ja mam len sefa, ktory si v praci kludne pospi, ved ma svoju kanc.
a my baby mame tam na satni madrace, len to povolenie nam chyba
none
3
29.01.2014, 18:49
Marihuanu prvú . K tomu všetko čo si spomenula !
none
4

3. Osvietený 29.01.2014, 18:49

Marihuanu prvú . K tomu všetko čo si spomenula !

29.01.2014, 18:56
tak s tou este skusenosti nemam, aj ked mnohym ludom uz pomohla pri roznych zdravotnych problemoch...tiez si myslim, ze by z nej nemuseli robit nieco odstrasujuce...alkohol nikomu neprekaza..
none
9
29.01.2014, 19:42
zo vsetkych zakazov je najsladsi poobedny slofik
none
25
30.01.2014, 09:00
Ešte mnohoženstvo mi tam chýba....... No nech je aj mnohomužstvo......
none
26

25. majko1 30.01.2014, 09:00

Ešte mnohoženstvo mi tam chýba....... No nech je aj mnohomužstvo......

30.01.2014, 09:10
To by bolo na slucku
none
27

26. 30.01.2014, 09:10

To by bolo na slucku

30.01.2014, 09:15
Prečo ? Jeden muž by ti robil domáceho opravára, druhý by bol na kultúru a tretí by sa staral o deti a štvrtý o tvoju rozkoš......to by sa ti nepáčilo ? To by si štyroch nezvládla ???????
none
28

27. majko1 30.01.2014, 09:15

Prečo ? Jeden muž by ti robil domáceho opravára, druhý by bol na kultúru a tretí by sa staral o deti a štvrtý o tvoju rozkoš......to by sa ti nepáčilo ? To by si štyroch nezvládla ???????

30.01.2014, 10:51
Nie nepacilo. Nepotrebujem poskokov 😉
none
30
30.01.2014, 11:57
Marcosovi by som zakazal pisat.
none
31

30. 30.01.2014, 11:57

Marcosovi by som zakazal pisat.

30.01.2014, 12:05
Čiže si proti slobode slova. Aspoň vidíš, že to s tou požiadavkou na slobodu slova nie je jednoduché.
none
32

31. Lemmy 30.01.2014, 12:05

Čiže si proti slobode slova. Aspoň vidíš, že to s tou požiadavkou na slobodu slova nie je jednoduché.

30.01.2014, 12:08
Poniektorym by som zakazal aj zit.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 132 573 B vygenerované za : 0.126 s unikátne zobrazenia tém : 47 469 unikátne zobrazenia blogov : 791 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.