Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika

51
reakcií
1332
prečítaní
Tému 1. januára 2014, 10:07 založil Romanov.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 10. 2009
8
29. 07. 2010
9
05. 10. 2016
3

1.
označiť príspevok

Romanov muž
   1. 1. 2014, 10:07 avatar
1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika.
1. január je štátnym sviatkom a spája sa s dňom pracovného pokoja.
Veľa šťastia SLOVENSKO.
Súhlasí Al_ice, Fialka3, HAHAHAHA, lahoda

2.
označiť príspevok

Kengura muž
   1. 1. 2014, 10:11 avatar
Nech je rok 2O14 pre Slovensko požehnaným.

Samostatné bolo 80% národu na dve veci: na hovno a na nič. Nepremyslený krok, ktorý si nesie svoje následky.

3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 10:15 avatar
aspon konecne slovaci mozu dokazat co v nich je :-) a nebudu sa vyhovarat na ine narody ze im do tu dodrbuju :-)

7.
označiť príspevok

Kengura muž
   1. 1. 2014, 10:21 avatar
3/ Po 20 rokoch samostatnosti o čom hovoríš ?

8.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 10:22 avatar
ze sme si sami panmi :-) nie vsetko sa zdarilo, ale nie je to ani najhorsie :-) rozhodne lepsie ako nam prorokovali :-)
Súhlasí Al_ice

11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 10:26 avatar
to ze sme prezili dvadsat rokov je dokazom nspasej zivotaschopnosti... prorokujem svetlu buducnost slovenskemu narodu :-)

12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 10:27 avatar
nasa vecna nespokojnost nas zenie dopredu :-)

20.
označiť príspevok

Kengura muž
   1. 1. 2014, 10:57 avatar
8/Čo nám kto prorokoval ? Sme si sami pánmi ale zlým gazdom.

22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 11:00 avatar
prorokovali nam ze nebudeme schopni existovat...

24.
označiť príspevok

Kengura muž
   1. 1. 2014, 11:01 avatar
22/ Kto, česi ? A ako existujeme ?, sa držíme nad vodou lebo musíme?

25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 11:02 avatar
nemusime :-) chceme :-) teda su aj vynimky :-) napr. ako ty :-) ale to je zvratene myslenie... chciet si zle :-)

13.
označiť príspevok

Bombolo
   1. 1. 2014, 10:31 avatar
netreba my si to dodrbeme aj sami...:-)

14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 10:34 avatar
a preco to chces dodrbat? :-) ty si nejaky sado maso? :-)

15.
označiť príspevok

Bombolo
   1. 1. 2014, 10:39 avatar
veď v 3 to píšeš že sa nebudú vyhovárať na druhých....
mám iný názor...žiť na úkor toho že sa tu všetko ničí a rozpredáva a považovať to za úspech to môže len blbec

16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 10:41 avatar
mozno zijem v inom svete ako ty :-) a vnimam to ze sa i stavia mnoho novych veci :-)

17.
označiť príspevok

Bombolo
   1. 1. 2014, 10:49 avatar
tak mi napr napíš čo také prospešné sa urobilo napr v TV(odtiaľ si)

18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 10:52 avatar
neviem nezijem tu... ale ked sem pridem vzdy je tu nieco nove :-) napriklad zlikvidovali skolu :-) ale postavili nakupne centrum :-) zlikvidovali krizovatky :-) ale postavili kruhove objazdy :-) zlikvidovali trochu urodnej pody :-) ale postavili rodinne domy :-)

28.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   1. 1. 2014, 11:59 avatar
Treba si viac veriť, nielen nadávať na svoje zaprdené gate a rozheganú stoličku.

21.
označiť príspevok

Kengura muž
   1. 1. 2014, 10:58 avatar
13/ Dávno je to dodrbané, čo ste slepí a hluchí ?

23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 11:00 avatar
co je dodrbane? konkretizuj...

27.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   1. 1. 2014, 11:58 avatar
Svoju neschopnosť neprenášaj na ostatných.

29.
označiť príspevok

Bombolo
   1. 1. 2014, 12:08 avatar
zato takí ako ty sú schopní všetkého...

31.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   1. 1. 2014, 12:25 avatar
Hehe. Brmbolček, chápeš "drobné" nuansy výrazov : "schopní všetkého" a " všetkého schopní" ?   Že nie? Neva, sú aj takí. 

36.
označiť príspevok

Bombolo
   1. 1. 2014, 14:10 avatar
takým ako ty je to aj tak jedno

26.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   1. 1. 2014, 11:56 avatar
Vznik samostatného Slovenska bol pre Slovákov tým najpozitívnejším krokom za posledne štvrstoročie. Dodal národu kus hrdosti a optimizmu.
Súhlasí Romanov

37.
označiť príspevok

Bombolo
   1. 1. 2014, 14:16 avatar
na čo je treba byť hrdý? azda na to že všetky vlády , či to už boli národovci,pánbičkári, sociálne hyeny, rozkradli ,rozpredali čo sa dalo? že sa jednej ri****i strčili do inej? že nám rozkazuje kadejaký bruselský dement? iný tak so sebou zametať nedali ako SK vlády...a aký optimizmus? že pomaly budeme otroci vo vlastnej krajine?

35.
označiť príspevok

a n a J *
   1. 1. 2014, 14:04 avatar
Keby išlo o mňa, nemusela. Bolo to v tom čase úplne zbytočné delenie a rozkrádanie, na ktoré doplácame doteraz. Už aj pred rozdelením bola pomlčka a dve vlády. Česká a Slovenská. Vždy, aj pred rozdelením som sa hrdo hlásila k Slovensku a nikdy som nemala český komplex.

Zrejme budeš nejaká stará mečiarovská štruktúra a ja časy mečiarizmu považujem za to najhoršie, čo nás mohlo po i pred rozdelením republiky stretnúť.

38.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 1. 2014, 14:19 avatar
Lenže to je veľký rozdiel, dnes kradnú vo veľkom slovenskí - naši politici, a nie v malom českí (okrem toho nešlo o kradnutie, ale o prerozdelovanie, čo teraz prebieha tiež ako bratislavocentrizmus... ).

40.
označiť príspevok

a n a J *
   1. 1. 2014, 14:45 avatar
Mne v tom mojom príspevku nešlo ani tak o kradnutie, ako o nelogickosť kroku. Hrdosť je síce fasa vec, ale z hrdosti sa ešte nikto nenajedol. Zbytočne sme vyhodili obrovské množstvo peňazí de facto za nič. Z môjho pohľadu na to vtedy nebol správny čas. A navyše, celej agende sa vtedajší mocní nevenovali dostatočne dobre a tak, aby sme tým rozdelením nestratili.

O.K., to všetko odniesol čas. Zvykla som si, lebo čo už taký čas?  
Súhlasí Nadja

44.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 1. 2014, 15:10 avatar
Asi by k tomu skôr či neskôr aj tak došlo, bola to výborná téma na manipuláciu, tomu vedel odolať málokto z politikov.

42.
označiť príspevok

Romanov muž
   1. 1. 2014, 15:06 avatar
RE:35
"Zrejme budeš nejaká stará mečiarovská štruktúra" Ani stará, ani mečiarovská. Odstúp spred zrkadla a ťa prejdú osobné invektívy. Téma je: 1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika.

43.
označiť príspevok

a n a J *
   1. 1. 2014, 15:07 avatar
To mi odľahlo. Tak potom budeš iba ufrflaný chlap v akurátnom veku  

45.
označiť príspevok

Romanov muž
   1. 1. 2014, 15:15 avatar
RE:43
Vidím, že tvoja slabosť je v osobných invektívach, pokiaľ nemáš čo povedať k téme, mňa si nevšímaj.

46.
označiť príspevok

a n a J *
   1. 1. 2014, 17:15 avatar
Netáraj   si ješitný ako malý chlapec. Berieš veci príliš osobne bez toho, aby si pouvažoval nad ich zmyslom.

4.
označiť príspevok

Al_ice
   1. 1. 2014, 10:20 avatar
Súhlasí EnaXnaY, Romanov, Fialka3

5.
označiť príspevok

Al_ice
   1. 1. 2014, 10:20 avatar
Súhlasí EnaXnaY, Fialka3

6.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 10:21 avatar
zastavme ich bratia, ved sa oni stratia :-)

9.
označiť príspevok

Al_ice
   1. 1. 2014, 10:23 avatar
6. som to poslala 2x, nechtiac....mozno som 2x merala;-)

10.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 10:24 avatar
mozes este pridat :-) a kazde rano si ju mozme pustat :-)

19.
označiť príspevok

Romanov muž
   1. 1. 2014, 10:53 avatar
Mnohé početnejšie národy podľahli, zliali sa s inými pod tlakom, či vo vidine vyššej prosperity. Mali sme zostať národom bez dejín, bez zásluh o európsku kultúru. Naši predkovia však doslova viackrát o päť minút dvanásť našli v sebe dosť síl i odvahy, aby sa postavili na vlastné nohy medzi európske národy. Vykonali tak aj 1. januára 1993.
Súhlasí Al_ice, HAHAHAHA

30.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 1. 2014, 12:12 avatar
Inak nech sa nato pozrieme ako chceme, je uzasne, ze mame vlastnu krajinu, ako narod.
Je bezpocet narodov, bez vlastneho kusku zeme. Takze mame byt naco hrdí.

32.
označiť príspevok

Romanov muž
   1. 1. 2014, 13:04 avatar
Presviedčali nás iní a presviedčame často aj sami seba, že nemáme veľké osobnosti, že z nášho stredu nevychádzajú veľkí muži, ktorí hýbu koleso dejín, avšak Slovákov nachádzame aj medzi nositeľmi medzinárodných cien, medzi významnými predstaviteľmi hospodárskeho a kultúrneho sveta, žiaľ ich schopnosti sa rozvinuli za hranicami vlasti. Často doma na to nemali podmienky. Ba podmienky na Slovensku boli v tomto smere oveľa horšie ako v Čechách, pretože Slovák mal menšie možnosti presadiť sa vo vede, kultúre, ale aj v diplomatických a štátnych službách. Slovo slovenský – mávalo nádych provinčnosti, okrajovosti, dýchalo koloritom akéhosi východného podtatranského výbežku krajiny.

33.
označiť príspevok

RighteousFred
   1. 1. 2014, 13:34 avatar
Vidim, ze tu mnoho ludi funguje v akomsi zvlastnom deliriu...
O akych uspechoch sa tu pise? O Zadlzeni krajiny, ktore nikdy nebude schopna splatit? O rozpredani statneho majetku, Vaseho majetku, ktory vynasa zisk z Vaseho kraja od Vasich ludi ludom v zahranici a preco aj nebude mozne nikdy splatit dlhy? O likvidovani kvalitneho vzdelavania? O utekani slovakov do zahranicia pre lepsie podmienky na zivot? O likvidovani zdravotnej starostlivosti? O skapinajucich bezdomovcoch na ulici? O mnozeni sa neprisposobivych???? O zdevastovanych cestach, kanalizacii, zastaralych infrastruktur, ktore nema nikto zaujem renovovat, pokial mu z toho nekapne aspon 10x zisk???
Ste sa pomiatli naozaj vsetci asi... Tato krajina je v totalne dezolatnom stave a buduce generacie to maju a budu mat stale tazsie, nehovoriac aj o stale viac polavujucom zdravotnom stave ludi z dovodov extremneho vycerpania, stresu, nekvalitnych potravin a liekov... a tak dalej.
Dovod tohoto stavu je prave ten, ktory je vidiet aj tu v tejto teme. Slovacc bude hrda aj s hovbnom v ruke. To je ta zvlastna natura tohoto naroda.. je hrdy na zlyhavanie. Oslavuje svojich zlodejov, oslavuje svoje ohromne neuspechy.
Takze v prvom rade bola najvacisa chyba Cechoslovakov, ze si nechali vziat socializmus, ktory bol ekonomicky proste fantasticky, kraj bez dlhov z vlastnou sebestacnostou , s rozbehnutym vyvojom, ktory by najneskor do 10 rokov dobehol zapad a mohol konkurovat svetovym, vyrobcom. Uz vtedy! sme vyvazali do celeho sveta a nedisponovali sme ziadnym verejnym dlhom. Zivotna uroven s byvanim pre kazdeho a zdravotnou starostlivostou pre kazdeho sme boli na veducich miestach celeho sveta. To dnes nemaju ani najbohatsie krajiny sveta.. Druhou zasadnou chybou bolo rozdelenie sa Ceskoslovenska. Ostatne to bol hlavny zamer hned po zruseni socializmu. Rozbit dalsiu konkurencie schopnu krajinu plnu potencialu a rozdat ju supom s plnymi kontami v zahranici, Aby slovak mohol zaujat svoju pravu poziciu, poziciu otroka a bytosti s posliapanou hrdostou, bez stipky cti... Pretoze ako som uz pisal... slovak sa bude hrdit aj svojimi neuspechmi. Sprosty narod, ktory sa ponizuje sam pred sebou.
Súhlasí a n a J *

34.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 1. 2014, 13:54 avatar
Nuž byvas v BA, vidis ich kazdy den, akos majakmi sa ponahlaju niekam, kam sa ty nikdy nedostanes...mozno iba domov ku kurvam, które si objednali aby ,mali lepsi den.
neda sa s tym nic robit. Egoistu, ktorý je hore nezaujima nic, okrem neho sameho. A je mu jedno ci slovensko skonci v hajzli, ci v hnoji. Zatal vsetky vôady to dokazali, ze im ide iba o profit ich vlastny, clenov vlady a nie o to, ako stat bude fungovat. A nikd ys a to ani nezmeni, pretoze, eln najvacsi spomedzi sebcov, najpodradnejsi z ludi, usiluju o moc v state.
Ked sa to skazi, moze ist hoc aj na madagaskar, jemu je to jedno, uz sa navzdy bude mat dobre.
A o tom to je.

39.
označiť príspevok

RighteousFred
   1. 1. 2014, 14:39 avatar
A ludia su radi, ze sa oddelili od Ceska, pritom vliezli do EU. Kde je v tom logika?? Ziadna logika, len propagandou vedene stado.
Bolo zle, ze nam diktovali cesi? Nuz tak nam teraz diktuju nemci, francuzi, taliani, spanieli a vobec vsetky vacsie staty v EU. Najvacsi hlas ma najludnatejsia krajina, ale tam ta demokracia je tiez chroma, kedze jej vladnu este navrch nikym nevoleni sefovia EU parlamentu, ktori pozostavaju z byvalych bankarskych vrchnosti.. To je snad vtip, co tu ludia predvadzaju,.
Skladaju sa na dlhy inych statov a hrdia sa tym, ze sa zbavili Cechov. Nehovoriac o tom, ako europske reguly uplne znicili potravinarsku sebestacnost slovenska a samozrejme nie len tu.
Ludia namietaju, ze donekonecna kritizovat nieje cesta, ale cesty su.. je ich mnoho a su bez problemov dostupne pre kazdeho, len im nechce venovat pozornost. Pretoze pri kazdej moznej ceste je najprv nevyhnutne odstavit sucasny fasisticky rezim a do toho sa vacsine nechce. Ba co viac, vacsina si v prvom rade nechce priznat, ze zije vo fasistickom rezime. Ak v krajine vladne ina forma, ako obcianska mienka, je to fasizmus a tu vladnu financie, teda ti, ktori nimi disponuju, abnormalnym mnoztvom v pomere k beznym ludom a tak je definovany fasizmus, ak vladne nieco, alebo niekto iny, ako lud/obcan sam.
Politici su len ich lokaji. Presne ako fasisticke gestapo. Prehanaju sa po cestah v najdrahsich limuzinach, ake su dostat v sprievodoch policajtov sposobmi, ktore su v rozpore so samotnym zakonom, cim davaju najavo, ze oni su nad zakonom a nebodaj sa im postavis do cesty a to si ich legitimny nadriaddeny, eliminuju ta. To je presne to iste, co robilo gestapo...
Tu nefunguje/ je neplatny zakon pre tych ludi, ktori nam vladnu a to je ako som u pisal ciry fasizmus vychadzajuci z penazi.
www.scribd.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

50.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   2. 1. 2014, 13:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

52.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 1. 2014, 15:41 avatar
ano, o tom volaní cez slovenský roaming tiež niečo viem. Je to tak  

41.
označiť príspevok

Romanov muž
   1. 1. 2014, 14:54 avatar
Nie sme početný národ, ale európska súčasnosť veľmi výrečne ukazuje, že práve neveľké ale jednotné národy dokázali za pomerne krátky čas dosiahnuť hospodársku prosperitu. Bohatstvo národa totiž nezávisí od jeho početnosti, ale od toho, koľko dokáže vytvoriť jednotlivec a predovšetkým koľko toho bohatstva zostáva na vlastnom území. A o to v budúcnosti tiež ide. Dnes sa nemusíme uchádzať o svoj podiel ako nesmelí prosebníci, ktorí poškuľujú po niečom cudzom a neznámom. Naši predkovia boli spolutvorcovia tejto civilizácie. My k nej by sme mali hľadať rýchlu a rovnú cestu a nie vybíjať sa na nezmyselných nič neriešiacich sporoch.

47.
označiť príspevok

auxiliarius
   2. 1. 2014, 03:13 avatar
Novorocny prihovor pana prezidenta Ivana Gasparovica.

Posledny, na buduci rok sa Slovakom v novorocnom prihovore predstavi pravdepodobne Fico.

Prezident Ivan Gasparovic dostal mandat 10 rokov.

48.
označiť príspevok

Kaies muž
   2. 1. 2014, 10:45 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=m3pQ9FHrF-Y Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Aká SR, aká EU? Čo vám všetkým j...?

http://www.youtube.com/watch?v=uwTup4UpWNQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Všetko bude už len horšie, to by sme si mali uvedomiť. A máme len dve možnosti:
1. Zmieriť sa s tým.
2. Nezmieriť sa s tým.
Je tu ešte tretia možnosť - správať sa tak, ako doteraz.
Súhlasí RighteousFred

49.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 1. 2014, 13:03 avatar
Tento clovek tiez pravidelne predpoveda blizku buducnost a nemyli sa! Cez to mu vacsina ludi nenacuva.. Dokonca zne dost kritiky za svoje prejavy. To je dovod, preco sa situacia neda zvratit a bude nutne padnut na uplne dno, ktore bude plne nasilia.. Len kvoli ludom, ktori nedisponuju stipkou pokory, ktori nedokazu priznat, ze do toho nevidia a ze maju pocuvat inych, ktori do toho dokazatelne vidia.
Preto si nemyslim, ze ide o dve moznosti, zmierit sa s tym, alebo nezmierit sa s tym. Ten, kto si nechce pripustit skutocnost sa nema s cim zmierit... pre takych je sucasna situacia uplne v poriadku a kazda kritika na nu je len "vyplakavanie hlupakov", pricom najvacsi hlupaci su v tom prave oni sami... A oni sami, resp ten archetyp cloveka je zodpovedny za najhorsie dianie v nasej historii. Su dva typy hlupakov. Ti ktori hovno vedia, ale tiez sa do nicoho neserkaju a s pokorou beru, ze hold niesu najchytreji a snazia sa priucit u inych, opatrnost je ich hlavnou domenou. Osobne tychto hlupakov zboznujem, definuje ich sice nizsie IQ, ale disponuju velkou neosobnou mudrostou pokory, ktora im nizsie IQ takmer supluje. Ale potom su tu este hlupaci, ktori si myslia, ze su najmudrejsi, vsetko chapu a vsetci ostatni su hlupaci.. ZIAL!!!!!! Tyto hlupaci mavaju aj celkom vysoke vzdelanie, lenze nazbierane informacie nedokazu spracovat, vyhodnocovat a dalej z nich komponovat a priradovat. Tato skupina ludi je najnebezpecnejsia pre celu demokraticku spolocnost a nieje ich malo, kedze maju este aj schopnost svojou stupiditou nakazit inych, menej rozhodnych, to im umoznuju dosiahnute/nasprtane tituly, ktore dodavaju vahu ich nezmyselnym reciam. Tym nechcem samozrejme znevazovat samotne vzdelanie, len pristup k nemu, pretoze je to jednou z obrovskych manipulacii sucasnosti.
A tu tiez este jeden zaujimavy
http://www.youtube.com/watch?v=pNFTXHSlrE8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lemmy

51.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 13:18 avatar
Boris, oni vedia pravdu, elnze je to cele ucelova hra a objednavka politiky, tarat od veci a nepravdy, aby zmanipulovani ludia konali tak, aby im to prinasalo zisk.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:12,  Ja by som si nevedel predstaviť žiť na rovine, asi by som do troch dní uhynul. *03*03
dnes, 20:09,  Liptov tiež matne poznám, keď sme tam chodili z firmy predošlej. Tak letmo. Je to tam...
dnes, 20:06,  Ok, lenže domov je domov. Tieto kopce mám všetky pochodené a nevedel by som si predstaviť,...
dnes, 20:05,  Pekné, pripomína mi to Liptov. *04
dnes, 20:04,  No my Tatranci sme zocelenejší, taký Kriváň dať raz za týždeň nieje pre nás problém....
dnes, 20:02,  Tady: https://row.sk/cbc8A moj ctený domof :)
dnes, 20:01,  Keby som tam býval, tak by som to skúsil. Mne zatiaľ stačí stupák na Vršatecké Podhradie...
dnes, 20:00,  Autom, ale skús ten stupák na bajku ór pešobusom. *06*06*12
dnes, 19:59,  diky, ale hodnotenie je -13, asi to bude nejaky ofajc
dnes, 19:58,  Hento bolo po tej istej ceste, ktorá ide okolo LM. Popradu, Tatier, atď... Tadiaľ sme chodili....
dnes, 19:53,  Pekné to je, ale ja radšej vrcholy a nielen tie prírodné. *03*03
dnes, 19:52,  Tu je to: https://row.sk/gwdKG
dnes, 19:50,  A to zase nepoznám ja, kde sú tie vodopády ?
dnes, 19:47,  Ozaj Mila, Šútovské vodopády. ...Keď som robil pre firmu ATC a neskôr SELECTA (nápojové...
dnes, 19:47,  rotor - čo tam konkrétne vykonával.
dnes, 19:41,  Mal som vtedy 19 rokov, keď sa to stalo. Predtým som bol neveriaci agnostik
dnes, 19:40,  No vidíš ty roku pána 1991 a ja roku pána 1988. *04
dnes, 19:39,  Batizovská? ...V Batizovciach je cirkev Kresťanské Zbory, kde som bol po mojom obrátení v...
dnes, 19:36,  Bielovodská podľa odborníkov, ale pre mňa samozrejme Batizovská. *03*03
dnes, 19:35,  Tak sa vzdávam. Nie som odborník na Tatry. Poraď. *04
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(145 331 bytes in 0,546 seconds)